Wąskotorówka Tarnowskie Góry, Bytom. Nowe kursy i rozszerzony harmonogram 2021

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) zaprasza na kolejny weekend z wąskotorówką. Atrakcja cieszy się w tym roku niesłabnącą popularnością.

Waskotorowska tarnowskie gory

Kolejką do Bytomia

- W tym roku sezon rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie. Do końca byliśmy pełni obaw, czy będą chętni na przejazd, tym bardziej, że pogoda była fatalna - opowiadają przedstawiciele SGKW. - Na szczęście, jak zawsze, nie zawiedliście nas - w obu kursach w sumie mieliśmy obłożenie na poziomie około 90%! A jak to wyglądało liczbowo: w dwóch pociągach przewieźliśmy 179 osób, w tym 52 na biletach ulgowych, odebraliśmy 62 telefony z pytaniami o bilety, a nasze pociągi nie złapały żadnego opóźnienia - dodają.

Ze względu na tak duże zainteresowanie postanowiono zwiększyć liczbę kursów do trzech. Co więcej, już w tym miesiącu w rozkładzie jazdy pojawią się także soboty. W kolejową podróż możemy wybrać się 9, 15, 16, 22, 23, 29 i 30 maja oraz oczywiście podczas sezonu letniego.

Zabytki UNESCO w Tarnowskich Górach znów otwarte! Sztolnia Czarnego Pstrąga zaprasza na morsowanie

Co więcej, wprowadzono także bilety w jedną stronę. Do tej pory mogliśmy kupić tylko ich droższą wersję, pozwalającą na przejażdżkę między Bytomiem a Tarnowskimi Górami i z powrotem. Nowe bilety kosztują:

  • normalny: 12 zł
  • ulgowy: 9 zł

Warto wiedzieć, że bagaże, wózki dziecięce, a także rowery przewożone są nieodpłatnie w specjalnym wagonie. Na gości czeka jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja.

- Dla pasażerów I i II kursu dodajemy możliwość zwiedzenia naszej stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem. Udostępnione zostaną: budynek nastawni, izba tradycji (i sklepik znajdujący się w niej), wagon salonowy oraz wystawy stałe taboru - informują członkowie SGKW. - Zwiedzający będą mieli możliwość powrotu pociągiem na stację Bytom Wąskotorowy na godzinę 12:50 (pasażerowie pierwszego kursu) oraz 15:50 (pasażerowie drugiego kursu) - wyjaśniają.

Wszelkie pytania dotyczące biletów czy rozkładu jazdy pociągów można zgłaszać, dzwoniąc pod numer: 666 904 142.

Atrakcje na Górnym Śląsku. 5 ciekawych miejsc, które trzeba będzie odwiedzić

fot. UM Bytom

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon