Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Tworóg. W wodzie znaleziono bakterie coli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu ostrzega. W dwóch miejscowościach na terenie powiatu tarnogórskiego woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Co zaleca sanepid?

Gmina Tworóg awaria wody

Bakterie coli w gminie Tworóg

Wczoraj, 30 czerwca, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu wydał komunikat dotyczący mieszkańców Boruszowic i Hanuska. W próbkach pochodzących ze Stacji Uzdatniania Wody Boruszowice, ul. Jedności odkryto bakterie grupy coli.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu Jolanta Wąsowska wystosowała komunikat w tej sprawie:

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz.2294).

Powyższe zalecenia obowiązują do ukazania się kolejnego komunikatu, którego szukać można na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu w zakładce Aktualności.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon