Weekend z wojami w powiecie tarnogórskim. Szykują się III Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Coś specjalnie dla miłośników historii, ale nie tylko. W Miasteczku Śląskim będzie można zobaczyć walki i konkursy średniowiecznych grup rekonstrukcyjnych. Znamy już harmonogram imprezy. Szykujcie się!

Urszula Gołkowska
Obozowisko na głównej polanie

Golęszyckie Zmagania 2023

Podobnie jak dwa lata temu, do Miasteczka Śląskiego znów zjadą grupy z różnych stron Polski. Będziemy mogli zobaczyć między innymi: Golęszycką Drużynę Dąb, Drużynę Gylda Hirtir i Przyjaciele, Fladdermus Crafts - Kram Nietoperza, Drużynę Bies, Kram Bies, Rekodzieło Kas - Stroje Średniowieczne i Słowiańskie, Chąsę - Grupę Odtwórstwa Historycznego, Drużynę Wojów Bolesława, Śpiewnice, Jurajską Drużynę Wesołków, Drużynę Wojów Wiślańskich KRAK, Smaki Historii, Grh Swarożyc, Utgard Gliwice czy Ślężan. Wszyscy oni w najbliższy weekend spotkają się w powiecie tarnogórskim. Od 24 do 25 czerwca odbędą się różnego rodzaju atrakcje. Najważniejszym dniem będzie sobota, 24 czerwca. Organizatorzy zaplanowali na ten czas zmagania pomiędzy uczestnikami eventu.

Plan wydarzenia

24 czerwca, sobota

  • 12:00 - prezentacja drużyn
  • 12:30 - konkurencje zmaganiowe, w tym: tor łuczniczy, potyczki wojów, plecenie wianków, rzut stoposzyszka, drakkary, konkurs kulinarny, rzut zapałką
  • 19:00 - rozdanie nagród
  • dodatkowo: życie i wierzenia Słowian, 19:30 - Noc Kupały, 20:00 - biesiada dla rekonstruktorów

25 czerwca, niedziela

  • obozowisko słowiańskie
  • 13:00 - zakończenie imprezy
- Mamy przyjemność zaprosić was na kolejną już edycję Golęszyckich Zmagań - mamy nadzieję, że trenowaliście do konkurencji z lat ubiegłych, aby tym razem przejmować się tylko tymi nowymi! W tym roku wracamy do sentymentalnego już miejsca, w którym toczyliśmy starcia w roku 2021 - zapowiadają organizatorzy. - Ostrzcie miecze, syćcie miody, zbierajcie szyszki i wypatrujcie dalszych informacji! - dodają.

III Golęszyckie Zmagania zbiegają się z tegorocznym Świętem Miasteczka Śląskiego. Tego samego dnia można więc skorzystać z dwóch imprez jednocześnie. Plan najważniejszego eventu w Miasteczku Śląskim znajdziecie poniżej.

Dni miasteczka śląskiego 2023

Może Cię zainteresować:

Święto Miasteczka Śląskiego 2023. Kogo w tym roku zobaczymy na scenie?

Autor: Urszula Gołkowska

15/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon