Widzieliście wystawę "Ubierało nas Tarmilo"? To już ostatnia okazja!

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na ostatnie dni z ekspozycją, która cieszyła się niemałą popularnością. W niedzielę będzie można zobaczyć zbiory z oprowadzaniem kuratorskim.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

"Ubierało nas Tarmilo"

Wystawa została otwarta w maju tego roku. Ekspozycję znajdziemy w Muzeum w Tarnowskich Górach (Rynek 1). Projekt powstał przy współpracy z samymi tarnogórzanami. Do muzeum trafiły przeróżne pamiątki po zakładach - fotografie, odzież, przedmioty sygnowane charakterystycznym logo: proporczyki, apaszki, serwetki, etui na długopisy, przypinka jubileuszowa, pamiątkowy medal, odznaczenia, guziki, a nawet ostatnia cegła z wyburzonej hali produkcyjnej.

- Ekspozycja "Ubierało nas Tarmilo" jest pokłosiem niemal dwuletnich poszukiwań pamiątek po tarnogórskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego "Tarmilo". Impulsem do tego było wyburzenie budynków tego przedsiębiorstwa w 2019 roku, dekadę po jego zamknięciu. Dla jednych wystawa będzie przypomnieniem dawnych lat, dla drugich – zupełnie nieznaną historią - opowiadają muzealnicy.

Jeśli nie odwiedziliście jeszcze wystawy, to już ostatni dzwonek. Ekspozycja będzie dostępna dla gości tylko do najbliższej niedzieli, 27 listopada. Co więcej, tego dnia czeka na nas specjalne wydarzenie - finisaż "Ubierało nas Tarmilo". Zwiedzanie połączone będzie z oprowadzaniem kuratorskim. O zbiorach i ich historii opowie Bogusława Brol. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują darmowe wejściówki.

Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

Może Cię zainteresować:

Zobacz pamiątki i wspomnienia po Tarmilo. Tarnogórskie muzeum zaprasza

Autor: Urszula Gołkowska

29/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum tarnowskie góry wystawa

Styczeń w Muzeum w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry noc muzeów

Noc Muzeów 2022 w Tarnowskich Górach. Zobacz plan imprezy

Blachnicki tarnowskie gory

Nowy film o Franciszku Blachnickim

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Tck kwiecień 2022

Kwiecień w Tarnogórskim Centrum Kultury

Cynk z TG

Przenieś się w czasie i zobacz stare Tarnowskie Góry