Widzieliście wystawę "Ubierało nas Tarmilo"? To już ostatnia okazja!

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na ostatnie dni z ekspozycją, która cieszyła się niemałą popularnością. W niedzielę będzie można zobaczyć zbiory z oprowadzaniem kuratorskim.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

"Ubierało nas Tarmilo"

Wystawa została otwarta w maju tego roku. Ekspozycję znajdziemy w Muzeum w Tarnowskich Górach (Rynek 1). Projekt powstał przy współpracy z samymi tarnogórzanami. Do muzeum trafiły przeróżne pamiątki po zakładach - fotografie, odzież, przedmioty sygnowane charakterystycznym logo: proporczyki, apaszki, serwetki, etui na długopisy, przypinka jubileuszowa, pamiątkowy medal, odznaczenia, guziki, a nawet ostatnia cegła z wyburzonej hali produkcyjnej.

- Ekspozycja "Ubierało nas Tarmilo" jest pokłosiem niemal dwuletnich poszukiwań pamiątek po tarnogórskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego "Tarmilo". Impulsem do tego było wyburzenie budynków tego przedsiębiorstwa w 2019 roku, dekadę po jego zamknięciu. Dla jednych wystawa będzie przypomnieniem dawnych lat, dla drugich – zupełnie nieznaną historią - opowiadają muzealnicy.

Jeśli nie odwiedziliście jeszcze wystawy, to już ostatni dzwonek. Ekspozycja będzie dostępna dla gości tylko do najbliższej niedzieli, 27 listopada. Co więcej, tego dnia czeka na nas specjalne wydarzenie - finisaż "Ubierało nas Tarmilo". Zwiedzanie połączone będzie z oprowadzaniem kuratorskim. O zbiorach i ich historii opowie Bogusława Brol. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują darmowe wejściówki.

Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

Może Cię zainteresować:

Zobacz pamiątki i wspomnienia po Tarmilo. Tarnogórskie muzeum zaprasza

Autor: Urszula Gołkowska

29/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon