Wielka strata dla gminy Krupski Młyn. Zmarł radny i trener Zbigniew Dubiel

Sąsiednia gmina pożegnała swojego zasłużonego mieszkańca. Zmarły udzielał się społecznie, pełnił obowiązki radnego, a także przyczynił się do rozwoju klubu piłkarskiego.

Nitron Krupski Młyn
Zmarł zbigniew dubiel

Zmarł Zbigniew Dubiel

30 kwietnia odszedł Zbigniew Dubiel, który bardzo zasłużył się dla lokalnej społeczności. Miał 85 lat. Przez ponad 10 lat był radnym gminnym. Za swoje zaangażowanie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Krupski Młyn.

Udzielał się także na polu sportowym. Był zawodnikiem Nitron Krupski Młyn od samego początku klubu, a więc od 1947 roku. Później kształcił kolejnych sportowców. W latach 1973-99 opiekował się trampkarzami, z kolei w latach 1968-73 oraz 87-89 szkolił drużynę seniorów. Sportowcy z Krupskiego Młyna z żalem wspominają zmarłego.

- Oprócz piłki nożnej był również zawodnikiem sekcji siatkówki oraz koszykówki od 1954 r. 25 lat temu powstała w klubie sekcja skata, którą również zakładał śp. Zbigniew - opowiadają członkowie klubu Nitron.
- Odszedł jeden z ostatnich świadków powstania naszego klubu. Panie Zbigniewie do zobaczenia na zielonej murawie czy też przy kartach w lepszym świecie - dodają.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na najbliższą sobotę, 8.05. Rozpoczną się o godzinie 11:30 w kościele pw. św. Józefa w Krupskim Młynie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon