Wielkanoc w gminie Zbrosławice. Wolontariusze odwiedzili samotnych mieszkańców

Dzięki zaangażowaniu samorządu i ochotników zainteresowanych niesieniem pomocy ostatniej niedzieli na niejednej twarzy pojawił się uśmiech. Do potrzebujących trafiły paczki świąteczne.

Wielkanoc w Zbrosławicach

W okresie okołoświątecznym w wielu miejscowościach organizuje się specjalne spotkania dla samotnych mieszkańców. Nie inaczej jest w gminie Zbrosławice. Ze względu na obecną sytuację zdecydowano się jednak na inną formę świętowania.

W wielkanocny poranek do drzwi samotnych i uboższych mieszkańców zapukali wolontariusze z paczkami.

- Przygotowania trwały od samego rana, a ich ukoronowaniem było poświęcenie pokarmów przez proboszcza zbrosławickiej parafii - ks. Marcina Wojtczaka. Następnie paczki zostały zabrane przez wolontariuszy oraz strażaków OSP i dostarczone pod właściwe adresy, gdzie witane były dobrym słowem i uśmiechem - opowiadają organizatorzy.

W inicjatywę zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy Zbrosławice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, OSP Wieszowa oraz OSP Czekanów, wolontariusze oraz samorządowcy.

- Podziękowania również dla wszystkich osób, które pomagały na wcześniejszych etapach przygotowania świątecznej akcji - dodają urzędnicy.

Jak wyglądały przygotowania do wielkanocnych odwiedzin? Zobaczcie w galerii zdjęć.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon