Tarnogórski Jarmark Wielkanocny 2026
Tydzień przed świętami miasto zaprasza rękodzielników, artystów, a także innych sprzedawców do zaprezentowania swoich artykułów. Tak będzie i tym razem. Wydarzenie odbędzie się w weekend 28 i 29 marca (sobota i niedziela). Kramy odwiedzimy od godziny 9:00 do 16:00. Zainteresowani wystawcy mogą się zapisywać, dzwoniąc pod numer: 32 39 33 831.
Już po raz dziewiąty na tydzień przed świętami zapraszamy na Rynek na jarmark rękodzieła, smakołyków i wszystkiego, co kojarzy się Wam z Wielkanocą. W sobotę i niedzielę, 28 i 29 marca, pod Ratuszem pojawią się zające, kurki, stroiki, ceramika, masa rękodzieła, ciasta, wędliny oraz… wielka pisanka! - zapowiada Urząd Miasta.
Zające, prezenty i gigantyczna pisanka, czyli Tarnogórski Jarmark Wielkanocny 2025 [GALERIA]
Podobnie jak podczas poprzednich edycji, organizatorzy zapowiadają także artystyczne warsztaty dla młodszych i starszych gości. Plan wygląda następująco:
sobota, 28 marca
- 10:00 - Wielkanocna zawieszka
- 12:00 - Wielkanocna przypinka
niedziela, 29 marca
- 10:00 - Drewniane oklejanki
- 11:00 - Śląskie kroszonki
- 12:00 - Symbole Wielkanocy
- 13:00 - Wielkanocne kartki z Tarnowskimi Górami
- 14:00 - Przestrzenne pisanki z papieru
Na wydarzenie o klimacie Wielkanocy nie trzeba czekać do przyszłego tygodnia. Już w najbliższą niedzielę, 22 marca, świąteczny kiermasz z rękodziełem i kulinarnymi specjałami odbędzie się w jednej z dzielnic Tarnowskich Gór. Więcej informacji o wydarzeniu w poniższym artykule.
Może Cię zainteresować:
