Wielkie jubileuszowe obchody. Tarnogórska Sempa ma już 100 lat

Rok 2023, społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej z całą pewnością zapadnie w pamięci na długie lata. Alma Mater, która przez lata wykształciła setki osób, obchodzi swoje setne urodziny.

I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach
Budynek Sempy przy ul. Opolskiej

Do okrągłej rocznicy, dodać należy tysiące wspomnień i sentymentów. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, od lat cieszy się uznaniem, nie tylko w gronie absolwentów.

Wszystko zaczęło się w 1923 roku. Wtedy powstała Polska Wyższa Szkoła Żeńska im. Szymona Konarskiego (od 1860 roku działała jako niemiecka szkoła średnia dla dziewcząt). Pamiętny rok szkolny 1925/1926 zainaugurowano w nowym budynku przy ul. Lublinieckiej (dzisiejszej Opolskiej 28). Patronkę (jeszcze jako liceum ogólnokształcące żeńskie) szkoła zyskała nieco później, bo w 1960 roku. Trzy lata później, Sempa została pełnoprawną szkołą edukacyjną. I tak zostało do dziś…

Od kilku miesięcy, szkolna społeczność zaangażowana była przygotowanie uroczystości związanych z rocznicą. Nie zabrakło licznych imprez towarzyszących, podkręcających jubileuszowy apetyt. Główne obchody odbyły się 20 października 2023 roku, w Tarnogórskim Centrum Kultury. Po gali, wiele pokoleń absolwentów udało się na sentymentalne zwiedzanie szkoły.

Nie zabrakło wzruszeń, głównie pozytywnych wspomnień, czy nawet prób odtwarzania zabawnych i zapamiętanych sytuacji ze szkolnych korytarzy. Wielu zgodnie przyznało, że lata spędzone w Sempie - to był najlepszy czas w życiu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon