Wielkie sportowe emocje w Parku Repeckim. Za nami tegoroczna edycja Bike Atelier MTB Maraton

W ten weekend Tarnowskie Góry po raz kolejny gościły u siebie kolarzy z bliskich i dalekich stron. Duch sportowej rywalizacji udzielił się wszystkim, nawet najmłodszym zawodnikom.

Bike Atelier MTB Maraton w Tarnowskich Górach

Nasze miasto po raz kolejny udowodniło, że UNESCO i sport to świetne połączenie. Na początku 2022 roku w Sztolni Czarnego Pstrąga swoje możliwości testowali pływacy w ramach sztafety Lodowe Srebro. Natomiast w ostatnią niedzielę, 22 maja, Park Repecki przemierzali uczestnicy rowerowych wyścigów Bike Atelier MTB Maraton. W imprezie udział mógł wziąć każdy, zarówno doświadczeni kolarze, jak i amatorzy, a nawet najmłodsi. Organizatorzy przygotowali cztery trasy o różnym stopniu trudności:

  • PRO – dla tych, którzy trenują dużo
  • HOBBY – dla amatorów szukających wyzwań
  • MINI – coś dla początkujących fanów MTB
  • FAMILY – rywalizacja rodzinna dla najmłodszych

Ponadto mali rowerzyści mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich rywalizacjach KIDO.

Na starcie stawiło się łącznie ponad 800 zawodników!

– To być może jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie wyścig biegnie w okolicy zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – kiedy już skończycie się ścigać, wracajcie do nas na zwiedzanie i bliższe poznawanie naszego miasta – mówił rowerzystom burmistrz Arkadiusz Czech.

Zawody odbyły się przy dużym zaangażowaniu ekipy Bike Atelier MTB Maraton, przedstawicieli Urzędu Miasta, członków Towarzystwa Sportowego Tarnowiczanka, a także Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej i strażaków ochotników. Miejmy nadzieję, że za rok kolarze znów spotkają się w Mieście Gwarków.

Tarnowskie Góry. Trasa rowerowa w Parku Repeckim

Może Cię zainteresować:

Nowa trasa rowerowa w Tarnowskich Górach. Jak wygląda "Pniok"?

Autor: Urszula Gołkowska

03/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon