Wielkie sprzątanie cmentarza żydowskiego już dzisiaj!

Gliwicka 66 organizuje wspólne sprzątanie żydowskiego cmentarza w Tarnowskich Górach. Do akcji może dołączyć każdy. Im więcej rąk do pomocy tym lepiej. Wielkie sprzątanie odbędzie się już dzisiaj!

Sprzątanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach. Start godz. 17

Gliwicka 66 jest organizacją pozarządową, która została powołana do opieki nad żydowskim cmentarzem w Tarnowskich Górach. W przyszłości członkowie chcą doprowadzić do remontu domu pogrzebowego i umieścić w nim centrum informacyjno- edukacyjne.

Co jakiś czas stowarzyszenie organizuje wspólne sprzątanie żydowskiego sprzątania. Będzie okazja w nim uczestniczyć także w tym roku.

– Zapraszamy na pierwsze w tym roku społeczne sprzątanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach. Po wiosennych porządkach i niedawnym skoszeniu trawy przyszła pora na dalsze prace – informują organizatorzy wydarzenia.

Sprzątanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach. Start godz. 17

Wydarzenie odbędzie się już dzisiaj o godz. 17. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu, będą mieli zapewnione podstawowe narzędzia i sprzęty.

– Zachęcamy jednak do zabrania swoich rękawic, motyk i wiader. Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić wszystkich do pamiątkowego zdjęcia grupowego. Pokażmy ile nas jest! – czytamy na wydarzeniu stowarzyszenia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon