Wielkie sprzątanie Tarnowskich Gór. Wolontariusze gotowi do akcji

W najbliższą niedzielę, 9 maja w centrum naszego miasta odbędzie się akcja "Dzień Ziemi - sprzątamy TG". Organizuje ją Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum.

Tarnowskie gory sprzatanie swiata

Razem dla Ziemi

Kwestie związane z przyrodą i ochroną środowiska naturalnego cieszą się w naszym mieści wielką popularnością. Tarnogórzanie często podkreślają, że ekologia jest dla nich bardzo istotną kwestią. Już za niedługo będą mogli pokazać to także w praktyce.

9 maja odbędzie się akcja sprzątania centrum Tarnowskich Gór. Zaproszony jest każdy: od najmniejszego do największego mieszkańca.

- 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu staramy się promować wszelkie postawy proekologiczne w społeczeństwie. Czy są potrzebne? Oj, niestety bardzo, o czym świadczą góry śmieci w wielu miejscach, zbyt wielu - opowiadają pomysłodawcy wydarzenia.

Wolontariusze spotkają się o godzinie 14:00 przy przystanku kolejki wąskotorowej (ul. Bytomska 16). Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, natomiast samemu trzeba zatroszczyć się o rękawice ochronne i - oczywiście - maseczki.

- Zróbmy coś wspólnie dla nas, pokażmy, że można inaczej i warto zadbać o to, co nas otacza - zapraszają inicjatorzy akcji. - Zmieniajmy świat, dając przykład, upominajmy tych, którzy nie wynieśli podstawowych wartości z domów, czy niestety ze szkół, do których uczęszczali. Zawstydźmy śmieciarzy! - dodają.

Zielona Ławeczka w Tarnowskich Górach. Stwórz sąsiedzki zespół i zawalcz o dotację

Warto przypomnieć, że nie tylko Śródmieście-Centrum dba w naszym mieście o czystość w przestrzeni publicznej. Niedawno podobne wydarzenia przeprowadziły także inne dzielnice. W Strzybnicy mieszkańcy zebrali po 30 worków plastików, szkła i odpadów zmieszanych. Uprzątnięto między innymi Park Hutnika oraz okolice stadionu UKS Unia Strzybnica.

- Każdy biorący udział w akcji otrzymał eko torbę na zakupy, opaskę odblaskową lub breloczek do kluczy, a także - na posilenie i dobry humor - świeżo upieczoną muffinkę. Oczywiście zachowaliśmy wszelkie zasady panujące podczas epidemii, grupki sprzątające były do 5 osób (najczęściej osób z rodziny) - relacjonują organizatorzy.

Powodzeniem cieszyło się także proekologiczne wydarzenie w Sowicach.

Tarnogórskie dzielnice. Która z nich jest najstarsza, a która powstała całkiem niedawno?

fot. Dzielnica Strzybnica

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon