Wielopoziomowy parking w Tarnowskich Górach? Jest taka koncepcja! Co planuje Urząd Miasta?

W centrum może powstać kolejne miejsce do parkowania, które pomieści nawet 300 pojazdów. Na jakim etapie jest obecnie projekt?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry parking

Kolejne parkingi w Tarnowskich Górach

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców. Jak informuje Urząd Miasta, w centrum może pojawić się nowa infrastruktura. Problemy z parkowaniem nie są obce nikomu, kto w godzinach szczytu próbował znaleźć miejsce dla swojego pojazdu. Powstały stosunkowo niedawno parking po dawnym Tarmilo niestety nie wystarcza. Jednak jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłości tarnogórzanie będą mogli skorzystać z dwóch nowych miejsc.

Jedno z nich to centrum przesiadkowe w pobliżu dworca kolejowego i dworca autobusowego. Według Urzędu Miasta ma się tam pomieścić 200 samochodów. Prace związane z tą dużą inwestycją już się rozpoczęły.

Drugi parking jest na razie w fazie planowania koncepcji, ale jeśli jego budowa dojdzie do skutku, w centrum pojawi się aż 300 miejsc dla samochodów. Władze miasta wskazują teren za urzędem między ulicami Sienkiewicza i Sobieskiego. Przyszła infrastruktura byłaby wielopoziomowa. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jej członkowie wyrazili zgodę, by samorząd kupił także sąsiadujące z obecnym parkingiem działki.

– Musimy być bardzo ostrożni w pracach projektowych dlatego , że obok mamy zabytkowe obiekty, poza tym nowa bryła nie może zdominować sąsiednich budynków i całego, zabytkowego krajobrazu – dodaje Wiceburmistrz Tarnowskich Gór ds. Gospodarczych Bartosz Skawiński.

Na razie kwestia parkingu jest w fazie prac koncepcyjnych. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych decyzji?

- Plan miasta wygląda następująco: jeśli jeszcze jesienią gotowa będzie koncepcja, na przełomie tego i przyszłego roku mogłyby zacząć się prace projektowe parkingu - informują urzędnicy.
Tarnowskie Góry - prace przy wiadukcie

Może Cię zainteresować:

Ruszają roboty budowlane przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Co ma tam powstać?

Autor: Urszula Gołkowska

25/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon