Wieszowa. Przekroczenie prędkości i cofnięty licznik. Jaka czeka za to kara?

20 maja na terenie naszego powiatu policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Hyundai. Grozi mu nawet kilka lat więzienia.

Tarnowskie gory policja wieszowa

Przyłapany przy kontroli prędkości

Wczoraj na ulicy Bytomskiej w miejscowości Wieszowa (gmina Zbrosławice) policjanci zatrzymali 52-letniego kierowcę. Mieszkaniec Zabrza złamał ograniczenia prędkości, za co został ukarany mandatem. Na tym nie skończyły się jednak jego problemy...

- W ramach swoich uprawnień stróże prawa sprawdzili aktualny stan licznika pojazdu. Odczyt zweryfikowali w systemie informatycznym. Okazało się, że istniała rozbieżność co do stanu faktycznie przebytych kilometrów - opowiadają funkcjonariusze.

Drogomierz wskazywał ponad 193 tysiące kilometrów, ale ostatni odczyt, wykonany w grudniu ubiegłego roku, informował, że pojazd miał już wtedy przejechane blisko 197 tysięcy kilometrów. Mundurowi są w trakcie wyjaśniania, co spowodowało wspomnianą rozbieżność oraz kto jest za to odpowiedzialny. Przypomnijmy, że cofanie licznika jest w świetle obowiązującego prawa przestępstwem, za które grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

- Odpowiedzialności karnej z tego paragrafu podlega zarówno osoba, która cofnęła licznik, jak i ta, która zleciła taką usługę - dodają funkcjonariusze.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon