Wizz Air wznawia loty już od 17 czerwca. PLL LOT i Ryanair wrócą w lipcu

Jak informuje lotnisko w Pyrzowicach, Wizz Air wznawia loty już od 17 czerwca. W lipcu natomiast swój powrót planują Ryanair i Polskie Linie Lotnicze LOT. Lotnisko ostrzega jednak, że daty te mogą ulec zmianie.

Wizz

Na lotnisku w Pyrzowicach będą systematycznie przywracane loty pasażerskie na wybranych trasach. Wizz Air planuje ruszyć z obsługą już 17 czerwca, natomiast Ryanair i PLL LOT powinny być dostępne już 1 lipca. Lotnisko ostrzega jednak, że daty te mogą ulec zmianie.

Obsługa ruchu pasażerskiego na lotnisku w Katowicach ma być prowadzona zgodnie z nowymi przepisami sanitarnymi określonymi przez Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA), Urząd Lotnictwa Cywilnego i Główny Inspektorat Sanitarny. Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdził, na podstawie audytu przeprowadzonego w dniach 26–29 maja 2020 r., lotnisko jest przygotowane i gotowe do obsługi ruchu pasażerskiego zgodnie z nowymi przepisami sanitarnymi.

Przypomnijmy, że od 15 marca w Polsce obowiązywał całkowity zakaz lotów pasażerskich. Pomimo tego Katowice Airport cały czas utrzymywało zdolności operacyjne, a lotnisko realizowało rejsy towarowe. Od 1 czerwca przywrócono krajowe rejsy pasażerskie. Dla podróżnych lecących z Pyrzowic będą testy i kwarantanna. Informacja ta z pewnością zmartwi podróżnych z województwa śląskiego, którzy planowali rozpocząć wakacyjną podróż z katowickiego lotniska w Pyrzowicach, ponieważ wpisano je na listę portów lotniczych o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Listę tę sporządziła European Union Aviation Safety Agency w oparciu o informacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone 1 lipca, bowiem wtedy loty międzynarodowe będą przyjmować już wszystkie greckie lotniska. Pasażerów nadal będzie czekało badanie na koronawirusa, ale będzie ono prowadzone losowo.

Czytaj również: Lotnisko w Pyrzowicach czeka na pasażerów. Kiedy pierwszy lot?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Tarnowskie Góry - Ranking Gmin Województwa Śląskiego 2021

Tarnowskie Góry pierwsze w Rankingu Gmin Śląska!

Jak złożyć wniosek o 300 plus, Tworóg

Jak złożyć wniosek o 300 plus dla ucznia?

Las w powiecie tarnogórskim

Zabierz głos w sprawie drzew. Otwarta debata z mieszkańcami

Pałac w Nakle Śląskim

Wieża pałacu w Nakle Śląskim wyremontowana. Jak się wygląda?

POZ Tarnowskie Góry, ulica Opolska 21

Wielkie zmiany w POZ przy ulicy Opolskiej