Władze miasta w sprawie Ukrainy. Zwołano Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dziś rano w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich wydziałów urzędu, gminnych jednostek oraz przedstawicieli służb mundurowych. Co już wiemy?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry i uchodźcy z Ukrainy

Wojna na Ukrainie przyniesie konsekwencje także dla naszego kraju. Przygotowuje się na nie również nasza gmina. W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– Nie wiemy, jak się sytuacja rozwinie, musimy jednak wiedzieć, co robić w przyszłości, by nie być zaskoczonym – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

Jak stwierdza Wojciech Żmudziński, naczelnik miejskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego, miasto musi być gotowe na pomoc uchodźcom zza naszej wschodniej granicy.

- O ile należy liczyć się w tej mierze z pomocą ze strony UE i Polski, musimy ustalić miejsca ewentualnego zakwaterowania mieszkańców Ukrainy, możliwości zapewnienia im żywności, środków higieny, opieki zdrowotnej, łóżek, pościeli, czy pomocy językowej - informują przedstawiciele władz miasta.
- W przypadku konieczności niesienia pomocy humanitarnej i społecznej koordynatorem działań w mieście będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W najbliższym czasie planuje się kolejne spotkania zespołu w mniejszych grupach problemowych - dodają.

Tarnowskie Góry solidarne z Ukrainą. Dziś odbędzie się spotkanie mieszkańców w sprawie pomocy naszym sąsiadom

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon