Włamania i narkotyki. Złodzieje trafili do aresztu na 3 miesiące

Tarnogórzanin i jego wspólnik z powiatu rybnickiego zostali aresztowani za liczne kradzieże. Mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Złodzieje złapani

Przestępczy duet od dłuższego czasu rabował mienie mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni wzbudzili jednak podejrzenia u tarnogórskich funkcjonariuszy.

- Włamywaczy zatrzymali policyjni wywiadowcy, którzy patrolując Osadę Jana w Tarnowskich Górach, zwrócili uwagę na samochód marki Audi z przyczepką, którego kierowca o 3:00 zaparkował przy ciągu garaży - opowiadają mundurowi. - Mężczyźni na przyczepce przewozili motocykl i różnego rodzaju narzędzia. Podczas kontroli zachowywali się nerwowo i szybko wyszło na jaw dlaczego. Stróże prawa znaleźli przy nich woreczek strunowy z białym proszkiem - dodają.

Jak się później okazało, była to amfetamina. Policjanci przeszukali garaż podejrzanego tarnogórzanina. Znaleźli tam między innymi quad, który został skradziony w tym miesiącu w Rybniku, zdekompletowany motocykl, elektronarzędzia oraz kompresor.

- Znaleziony w garażu motocykl i drugi z przyczepki nie figurowały jako kradzione, jednak zatrzymani mężczyźni nie potrafili wyjaśnić ich pochodzenia - tłumaczą funkcjonariusze.

Niektórzy właściciele skradzionych przedmiotów nawet nie zdawali sobie sprawy, że zniknęły. 30-letni tarnogórzanin oraz 25-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego zostali oskarżeni o włamania i kradzież. Starszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Rozbój na dworcu autobusowym

Rozbój w centrum miasta. Napastnik groził nożem nastolatkowi

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Nowy samochód jednostki policyjnej

Nowy pojazd dla tarnogórskich policjantów

Tarnowskie Góry, kradzież

Okradł przyczepę i... zamieszkał w niej

Tarnowskie Góry lipiec 2021

Podsumowanie tygodnia 19-25.07. Co działo się w powiecie?

Tarnowskie Góry, pijany kierowca

Kolejny nietrzeźwy kierowca pożegnał się z prawem jazdy

Podtopienie dziecka w Zalewie Nakło-Chechło

Podtopienie w Nakle-Chechle. 4-letnie dziecko bez opieki