Wójt gminy Świerklaniec wrócił do pracy. Dwa testy na koronawirusa negatywne

Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec po uzyskaniu dwukrotnie ujemnego testu na koronawirusa SARS-CoV-2 wrócił do pracy w Urzędzie Gminy. Wszystkie inwestycje finansowane z budżetu gminy zostaną wstrzymane. Odwołane będą również Dni Gminy Świerklaniec.

Wojt

- W związku z uzyskaniem przeze mnie dwukrotnie ujemnego testu badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wróciłem już do pracy w Urzędzie Gminy Świerklaniec - informuje Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec. - Jestem już po kilku ważnych rozmowach, m.inn. z p. Skarbnik, p. Sekretarz i p. Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych. Rozmawialiśmy o tym, co się działo podczas mojej nieobecności w urzędzie i o przyszłości - dodaje.

Jak informuje wójt obecny system pracy ostanie utrzymany - z wyłączeniem bezpośredniego kontaktu) w Urzędzie Gminy i podległych jednostkach. - Na razie do końca kwietnia, później w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej podejmę stosowne decyzje - informuje wójt.

Wszystkie inwestycje zostaną wstrzymane

Władze wspólnie zdecydowały, że rozpoczęcie realizacji wszystkich inwestycji i innych działań finansowanych z budżetu gminy zostanie wstrzymane. - Do wszystkich inwestycji będziemy podchodzić indywidualnie, ustalając zasadność ich rozpoczęcia. Dla mnie i moich współpracowników priorytetem będą inwestycje już rozpoczęte, wieloletnie oraz inwestycje współfinansowane ze środków zewnętrznych np. UE, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czy ze wsparciem z budżetu państwa. Decyzje w sprawie realizacji inwestycji oraz zadań z Funduszu Sołeckiego 2020 i Budżetu Partycypacyjnego 2020 będą podejmowane po konsultacjach z Radnymi i Sołtysami - wyjaśnia Marek Cyl.

VI Dni Gminy Świerklaniec się nie odbędą. Inne imprezy także odwołane

- Po konsultacjach, podjąłem decyzję o odwołaniu najważniejszej gminnej imprezy kulturalnej planowanej w czerwcu tj. VI Dni Gminy Świerklaniec wraz z imprezami towarzyszącymi, które miały się odbyć w Nowym Chechle - wyjaśnia wójt. - Odsunięta w czasie lub zawieszona jest organizacja pozostałych imprez kulturalnych i sportowych, również tych gdzie gmina miała być partnerem lub współorganizatorem - dodaje.

Dlatego też odwołany zostanie Bieg Charytatywny Auchan w Parku w Świerklańcu, 105 lecie OSP w Nakle Śląskim, 100 lecie LKS Orzeł Nakło Śląskie. Nie odbędą się także wszystkie imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury np. koncerty z cyklu Cztery Pory Roku z Pałacem Kawalera czy tradycyjny koncert w weekend majowy w amfiteatrze w Parku w Świerklańcu. Jeżeli warunki pozwolą, zostaną one zorganizowane w terminie późniejszym. Nie podjęto jeszcze decyzji o później zaplanowanych imprezach: tradycyjnego już biegu „Piona Gwidona” planowanego na lipiec, „Gminnych Dożynek” planowanych na początek września i „Staropolskiego Hubertusa” planowanego na październik

fot. Świerklaniec Urząd Gminy

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach