Wrazidloki na Gwarkach 2022. Szykuje się rajza, audio przewodnik, film, a na deser kołocz

Jak widać, święto Tarnowskich Gór motywuje niejedną grupę do zorganizowania własnych atrakcji. Kolejne z nich szykuje Stowarzyszenie Wrazidlok, które zajmuje się głównie Świerklańcem, ale gościnnie występuje również w innych pobliskich miastach. Co przygotowało na ten weekend?

Urszula Gołkowska
Gwarki 2022 wrazidlok

Gwarki w Kościele Zbawiciela

- Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało szereg atrakcji. Będzie film, słuchowisko, rajza, koncert i poczęstunek śląskim kołocem. Wsparcia w realizacji tych przedsięwzięć udzieliły: Urząd Marszałkowski, Powiat Tarnogórski i Kościół Zbawiciela przy tarnogórskim Rynku. Pomysłodawcą i realizatorem całego przedsięwzięcia jest prezes Stowarzyszenia Wrazidlok – dr Łukasz Zimnoch - zapowiadają organizatorzy.

Z przygotowanymi wydarzeniami na pewno nie będziemy się nudzić. Coś dla siebie znajdą miłośnicy historii, filmu, architektury i słodyczy.

9 września, piątek

  • 18:00 - rajza po Tarnowskich Górach pt. "Śląsk do zakręcenia głowy"

Wycieczka wyruszy sprzed kościoła Zbawiciela na Rynku. W ramach wydarzenia usłyszeć będzie można zdumiewające historie z Górnego Śląska. Przewodnikami gości zostaną: Teresa Szydłowska, Zofia Lesiewicz i Łukasz Robak.

10 września, sobota

  • 12:00 - słuchowisko pt. "Tarnowskie Góry - miasto wielu tradycji"

Autorką tekstu jest Zofia Lesiewicz. Narratorem został ks. Sebastian Mendrok, a towarzyszy mu również Zofia Lesiewicz. Słuchowisko wyprodukowała Gabriela Kokott-Drzyzga, reżyserem dźwięku jest Karol Mankiewicz z firmy W ZAPISIE.

  • 12:30 – początek pikniku na dziedzińcu Kościoła Zbawiciela

Wydarzenie uświetni występ pianisty Leszka Czarneckiego. Na zgłodniałych czekać będzie niespodzianka od Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerklańca i Koła Gospodyń Miejskich z Opatowic - prawdziwy śląski kołocz.

  • 13:30 - słuchowisko pt. "Tarnowskie Góry - miasto wielu tradycji"
  • 14:00 – druga część koncertu pianisty Leszka Czarneckiego
  • 15:00 - film na temat tarnogórskiego zegarmistrza Franciszka Wieganda "Złote ręce zegarmistrza"
  • 15:30 - słuchowisko pt. "Tarnowskie Góry - miasto wielu tradycji"
  • 16:00 – zakończenie pikniku
Gwarki 2022

Może Cię zainteresować:

Gwarki 2022. W tym roku będą to aż 4 dni, wystąpią m. in.: Smolasty, Roksana Węgiel i Mrozu

Autor: Martyna Urban

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon