Wrazidloki zapraszają na kolejną rajzę. Tym razem znów odwiedzą Admiral Palast

Stowarzyszenie z gminy Świerklaniec organizuje nową wyprawę szlakiem górnośląskich zabytków. Tym razem zawitają do kamienicy w Zabrzu.

Fot. UM Zabrze
Rajza po Admiral Palast w Zabrzu4 jpg

Wyczekiwana rajza po Admiral Palast

Stowarzyszenie Wrazidlok powstało, by zaopiekować się kulturalnie i turystycznie Domem Kawalera w Świerklańcu oraz tym, co pozostało z dawnego kompleksu pałacowo-parkowego. Miłośnicy lokalnej historii zaczęli także organizować wycieczki dla zainteresowanych gości. Najpierw oprowadzali ich po świerklanieckich dobrach Donnersmarcków, później wyruszyli do pobliskich miejscowości, aż wreszcie dotarli także do innych powiatów. Rajzy cieszą się dużą popularnością i nie brakuje chętnych na kolejne wycieczki.

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, Wrazidloki zapraszają do Zabrza. Celem będzie wiekowy Admiral Palast. To architektoniczna perełka dwudziestolecia międzywojennego zaprojektowana w stylu modernistycznym z elementami art deco. Kiedyś mieścił się tam hotel, sala balowa czy restauracja. Dziś obiekt czeka na gruntowną renowację.

- Admiral Palast to ikona śląskiej architektury, jeden z punktów na mapie Górnego Śląska, który zachwyca nowoczesnością bryły, zaskakuje detalem i zdumiewa przemyślnością konstrukcji - stwierdzają organizatorzy rajzy.

22 kwietnia odbędą się trzy tury oprowadzania w godzinach: 10:00, 12:00 i 14:00. Po zakończeniu wydarzenia obiekt zostanie przeznaczony specjalnie dla fotoreporterów, blogerów, influencerów. Przewodnikami po zabytku będą Józef Krzyk, dziennikarz i pisarz historyczny oraz prezes Stowarzyszenia Wrazidlok dr Łukasz Zimnoch. Współorganizatorem wydarzenia został Urząd Miasta w Zabrzu. Nie obowiązują zapisy na wydarzenie. Stowarzyszenie prosi o cegiełkę na rzecz rozwoju w wysokości 10 zł.

Hotel Admiralspalast

Może Cię zainteresować:

Co dalej z hotelem Admiralspalast? „Restauracja, taras widokowy i fantastyczna panorama miasta”

Autor: Magda Sincewicz

06/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon