Wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Spowodował kolizję i próbował uciekać

Tak w skrócie wygląda lista przewinień pewnego 24-latka z Radzionkowa, który wpadł wczoraj w ręce stróżów prawa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a za popełnione czyny grozi mu do dwóch lat więzienia.

Policja tarnowskie góry kolizja

Kolizja na ul. Piłsudskiego

Do zdarzenia doszło wczoraj, 12 października, około godziny 9:00. Jak ustalili mundurowi, kierujący hondą w wyniku nieprawidłowego manewru zmiany pasa najechał na tył samochodu suzuki. Sprawca zjechał na jeden z pobliskich parkingów i razem z pasażerem próbował uciekać. Plan jednak się nie powiódł, kierowcę powstrzymał sam pokrzywdzony, a na miejscu zjawiła się policja.

Uczestnicy kolizji zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj są trzeźwi. Podejrzenia wzbudzało jednak nietypowe zachowanie 24-latka. Mieszkaniec Radzionkowa był pod wpływem narkotyków, co wykazał przeprowadzony test. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli także dwa zawiniątka z zakazaną substancją. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przed sądem będzie odpowiadał nie tylko za spowodowanie kolizji, ale także jazdę pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu grożą dwa lata w więzieniu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon