Wszystko, co powinniście wiedzieć o nowej ofercie Kolei Śląskich - SENIOR 60+. Zasady i ceny biletów

Koleje Śląskie stale rozwijają swoją ofertę, i bardzo dobrze! W efekcie pasażerowie mogą korzystać z dodatkowych udogodnień, a także ciekawych zniżek, które uprawniają do zakupu tańszych biletów. Dobrym przykładem jest najnowsza oferta spółki, czyli SENIOR 60+. Na czym ona polega? Wyjaśniamy.

Image00004

Oferta SENIOR 60+ - na czym polega?

Dobre pytanie. Oferta Kolei Śląskich - SENIOR 60+ kierowana jest do tych osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają innych ustawowych ulg (np. nie nabyły jeszcze praw emerytalnych). I tak rodzi się pytanie, jakie bilety mogą nabyć pasażerowie w ramach oferty? A no:

  • bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem”,
  • bilety miesięczne odcinkowe imienne na przejazdy „tam i z powrotem”.

Gdzie zakupić bilet w ramach oferty SENIOR 60+?

Opcji jest kilka. Z jednej strony bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można kupić w punktach odprawy lub biletomatach, a także przez elektroniczne kanały sprzedaży. Warto podkreślić, że zakupu biletu można dokonać najwcześniej na 14 dni przed datą planowanego wyjazdu lub przed pierwszym dniem ważności biletu imiennego miesięcznego. Z drugiej strony, bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można nabyć bezpośrednio na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej. Oczywiście wyłącznie w dniu planowanego wyjazdu lub w pierwszym dniu ważności biletu imiennego miesięcznego.

Ile kosztują bilety?

Ceny jednorazowych biletów na przejazdy taborami Kolei Śląskich w ramach oferty SENIOR 60+ rozpoczynają się już od 3,94 zł (3,56 zł – kanały elektroniczne i biletomaty) na trasie do 5 km. W efekcie senior podróżujący na trasie Katowice – Wisła Głębce, który wybierze opcję „tam i z powrotem” może zaoszczędzić prawie 10 zł, oczywiście w stosunku do biletu normalnego.

Podobnie sprawy się mają z biletami imiennymi miesięcznymi, które przydadzą się np. seniorom aktywnym zawodowo. Takim sposobem podróżujący na trasie Gliwice – Katowice – Gliwice (tj. odległość 27 km) koszt biletu wyniesie 192,15 zł (173,86 zł – kanały elektroniczne i biletomaty). Osoby zainteresowane ofertą SENIOR 60+ więcej informacji na jej temat znajdą na oficjalnej stronie Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon