Wybory na burmistrza Tarnowskich Gór. Jak Czech i Lesiewicz komentują drugą turę?

W naszym mieście mieszkańcy mogą jeszcze raz zagłosować na włodarza miasta. Tym razem będą mieli do wyboru tylko dwie opcje: Zofię Lesiewicz (KO) lub Arkadiusza Czecha (Inicjatywa Obywatelska). Kandydaci dziękują za dotychczasowe głosy i mobilizują do udziału w kolejnej turze.

Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego/KKW Koalicja Obywatelska
Tarnowskie gory wybory burmistrz

Czech vs. Lesiewicz - kto zostanie burmistrzem TG?

Od wczoraj, 8 kwietnia, wiemy, że włodarza jeszcze nie znamy i nie poznamy go aż do następnego głosowania. Odbędzie się ono 21 kwietnia. W pierwszej turze większość miał za sobą dotychczasowy burmistrz Arkadiusz Czech. Reprezentuje on Inicjatywę Obywatelską Powiatu Tarnogórskiego. Oddano na niego 7 811 ważnych głosów, co daje 34,66% - sporo, ale wciąż nie tyle, by od razu rozpocząć nową kadencję. Procentowo największą popularnością cieszył się w obwodach w Bobrownikach Śląskich-Piekarach Rudnych, Reptach Śląskich oraz Opatowicach.

Z niewielką stratą na drugim miejscu znalazła się Zofia Lesiewicz. Tarnogórzanka startowała z listy Koalicji Obywatelskiej. Udało jej się wywalczyć 7 120 głosów, co daje 31,60%. Ją z kolei najbardziej procentowo poparli mieszkańcy obwodów w centrum, Rybnej oraz na Osiedlu Przyjaźń.

Dziękują za głosy i proszą o jeszcze

Kandydaci na stanowisko burmistrza odnieśli się do pierwszej tury wyborów. Dziękują mieszkańcom za oddane głosy. Zaznaczają jednak, że to nie koniec starań. 21 kwietnia może okazać się jeszcze ważniejszy, a na pewno bardziej emocjonujący niż poprzednie głosowanie.

Arkadiusz Czech:

Dziękuję - za Państwa udział w niedzielnych wyborach do samorządu. Dziękuję Państwu za głosy, które oddaliście na całą drużynę Inicjatywy Obywatelskiej, a w szczególności za głosy oddane na mnie. Przed nami II tura wyborów burmistrza naszego miasta. Burmistrza wszystkich mieszkańców, łączącego niezależnie od wieku, płci, przekonań politycznych... Wybory burmistrza, czyli samorządowca z krwi i kości, który potrafi sprostać wyzwaniom najbliższych lat: powalczy o fundusze dla naszego miasta, utrzyma tempo rozwoju. Po raz kolejny poddam się Państwa ocenie 21 kwietnia. Deklaruję: chcę dla Państwa pracować w oparciu o Państwa potrzeby i sugestie, z zaangażowaniem, energią i doświadczeniem.

Zofia Lesiewicz:

Dziękuję za wsparcie podczas wczorajszego głosowania. Wasze zaufanie, manifestowane poprzez 7120 oddanych głosów, jest dla mnie ogromnym źródłem motywacji i determinacji. Dzięki zaangażowaniu oraz wierze w naszą wspólną misję, możemy razem dążyć do pozytywnych zmian w naszym pięknym mieście. W drugiej turze wyborów potrzebuję Waszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wierzę, że razem możemy osiągnąć wiele i przyczynić się do rozwoju naszej społeczności. Proszę o ponowne oddanie Waszego głosu na mnie, Zofię Lesiewicz, jako Waszą kandydatkę na burmistrza Tarnowskich Gór.
Wybory samorzadowe 2024

Może Cię zainteresować:

Kto zasiądzie w Radzie Miasta Tarnowskie Góry i Radzie Powiatu Tarnogórskiego?

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2024

Tarnowskie gory wyniki wybory

Może Cię zainteresować:

Czech vs. Lesiewicz. Tarnowskie Góry z dogrywką po pierwszej turze wyborów samorządowych

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon