Wybory Pięknej z Rept 2025
Niedziela, 27 kwietnia, należała do tarnogórskiej odmiany jabłoni. Po raz czwarty odbyło się tematyczne wydarzenie z owocami w roli głównej. Na płycie rynku swoje wyroby prezentowali artyści. Nie zabrakło także muzyki na żywo. Mieszkańcy mieli okazję, by wziąć udział w loterii, w której można było wygrać sadzonki pięknej z Rept oczywiście. Na dzieci czekały warsztaty i animacje.
Za nami 4. edycja Wyborów Pięknej z Rept 2025! Były koncerty, warsztaty i mnóstwo uśmiechów, a zapach jabłek wypełnił każdy centymetr rynku! Jak co roku 200 jabłonek pojechało dziś [27.04] z centrum do różnych dzielnic Tarnowskich Gór. Mamy ogromną nadzieję, że już wkrótce w każdej dzielnicy, na każdej działce i w każdym przydomowym ogródku zakwitnie Tarnogórska Piękna z Rept - stwierdzają organizatorzy.
Podczas wydarzenia odbyło się także rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Oba związane były z lokalną jabłonką. W ramach jednego z nich tarnogórskie restauracje miały za zadanie przygotowanie kaczki z jabłkami, szarlotki oraz rarytasu (dowolnego dania). W wyzwaniu wzięło udział 9 lokali, a łącznie przyrządzono 21 potraw. Oto najlepsze z nich:
Szarlotka
- nagroda główna - Beczka Wina TG
- wyróżnienie – Restauracja Tesoro Pizza&Pasta
Danie główne - kaczka z jabłkami
- nagroda główna - Wiśniowy Sad
- wyróżnienie - Restauracja Dworek Carnall
Tarnogórski Rarytas
- nagroda główna – Restauracja Renesans
- wyróżnienie - Beczka Wina TG
Wyniki swojego konkursu na opowiadanie o pięknej z Rept zaprezentowała też Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Jury nie przyznało I i II miejsca. Nagrodę otrzymała Lucyna Rabsztyn ("Legenda abo beranie o Pięknej z Rept"). Wyróżnienia trafiły do Adriany Gietki ("Legenda o Pięknej z Rept") oraz Bogumiły Rostkowskiej ("Piękna z Rept").
5. edycja już za rok – a tymczasem... pielęgnujcie swoje jabłonki, wspomnienia i dobre nastroje - dodają organizatorzy wydarzenia.
Jeszcze przed imprezą na rynku w obchody włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Wzięli udział we własnym konkursie na najlepsze dania z jabłkami. Efekty prac przyszłych mistrzów kuchni można zobaczyć poniżej.

Może Cię zainteresować: