Wybrano nową Radę Seniorów w Tarnowskich Górach. 11. członków będzie doradzać, opiniować i organizować eventy

Poznaliśmy skład nowej Rady Seniorów w Tarnowskich Górach. W kadencji 2024-2028 tarnogórskie środowiska senioralne będzie reprezentować osiem pań i trzech panów.

arc
Tarnowskie gory rynek

Nowa Rada Seniorów w Tarnowskich Górach

Komisja Wyborcza wybrała nową Radę Seniorów spośród 19 osób, które zostały zgłoszone przez organizacje społeczne działające na rzecz seniorów lub przez przynajmniej 30 mieszkańców miasta, którzy do 26 kwietnia 2024 roku ukończyli 60 lat. Skład Rady w kadencji 2024-2028 prezentuje się następująco:

 1. Hanna Bednarz,
 2. Maria Cypara,
 3. Tadeusz Gruszkowski,
 4. Alfons Jaroń,
 5. Cecylia Nowak,
 6. Irena Nowak,
 7. Danuta Plaza,
 8. Urszula Pyrek,
 9. Krystyna Smyła,
 10. Bogusława Sukiennik,
 11. Adam Tiszler.

Czym zajmuje się Rada Seniorów?

Rada Seniorów to społeczny organ, który doradza władzom miasta, konsultuje ważne dokumenty oraz inicjuje wydarzenia i działania ważne dla najstarszych mieszkańców miasta. Składa się z osób, które ukończyły 60 lat i działają na rzecz seniorów. To ważne, bo organ ten reprezentuje całą społeczność osób starszych w naszym mieście, a nie tylko pojedyncze osoby.

Rada Seniorów poprzedniej, pierwszej kadencji przez 5 lat m.in. spotykała się z seniorami w dzielnicach, zorganizowała dla nich szkolenia, wykłady dotyczące zdrowego starzenia, pierwszej pomocy, nawiązała kontakty z organizacjami senioralnymi działającymi w mieście, prowadziła stałe dyżury dla seniorów, opiniowała ważne miejskie dokumenty i decyzje, wspierała prace nad nowym statutem RSMT, brała udział w konferencjach senioralnych, szkoleniach, zorganizowała rajdy rowerowe, przygotowała informator z ważnymi telefonami i działaniami na rzecz seniorów.

Krzysztof respondek patronem szkoly tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Respondek patronem szkoły w Tarnowskich Górach. Jednogłośna decyzja Rady Powiatu

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Mural tarnowskie gory 1

Może Cię zainteresować:

Mural upamiętni 500 lat historii Tarnowskich Gór. Konkurs wygrała Karolina Fabia. ,,Oryginalna koncepcja, artystyczne wyrafinowanie"

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Piekna z rept konkurs mlodzi kucharze 5

Może Cię zainteresować:

Piękna z Rept ma niejeden smak. Młodzi kucharze zaprezentowali wyjątkowe dania. Kto wygrał konkurs?

Autor: Redakcja TG

23/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon