Wydłużone godziny pracy punktów wymazowych w Tarnowskich Górach i Radzionkowie

Duże zainteresowanie związane z testami na COVID-19 spowodowało zmiany w organizacji dwóch placówek na terenie powiatu tarnogórskiego. Kiedy będzie można je odwiedzić?

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A./UM Radzionków
Punkty wymazowe w powiecie tarnogórskim

AKTUALIZACJA [31 stycznia]

Punkt wymazowy przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym czynny codziennie od

godziny 9:00 do 15:00.

Punkt wymazowy w Tarnowskich Górach

Na test możemy zgłosić się przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym (ul. Pyskowicka 47-51). Od dziś, 24 stycznia, punkt drive-thru będzie czynny codziennie od godziny 9:00 do 14:00.

Test na covid-19 w WSP Tarnowskie Góry
Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Punkt wymazowy w Radzionkowie

Zmiany zaplanowano także w sąsiednim mieście. Mobilny punkt pobrań jest zlokalizowany przy ulicy Księżogórskiej 90A (obok budynku Stacji Edukacji Ekologicznej). Aktulane godziny otwarcia to:

  • od poniedziałku do piątku: 13:00 - 20:00
  • w sobotę i niedzielę: 09:00 - 13:00

Jak przygotować się do testu?

- Do punktu mobilnego udaj się najlepiej własnym środkiem transportu lub pieszo. Nie ma rejonizacji, więc możesz się udać do tego punktu, który sam wybierzesz. W drodze na badanie i z powrotem należy też zachować zasady dystansowania społecznego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Należy pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty. Niestety nie ma możliwości umówienia się na konkretną godzinę. Pacjenci przyjmowani są według kolejności przybycia.

Testy na covid-19 w powiecie tarnogórskim
Ministerstwo Zdrowia
- Twój wynik jest widoczny na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Wynik widzi również twój lekarz POZ. O wyniku badania powinien poinformować Cię przychodnia POZ, w której świadczeń udziela Twój lekarz POZ - dodają medycy.

Najbliższe punkty, gdzie można wykonać test znajdziemy na stronie internetowej ministerstwa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon