Wyjątkowa studniówka w Tarnowskich Górach. Na parkiecie seniorzy

W zeszłym tygodniu w naszym mieście odbył się jeszcze jeden bal. Tym razem zorganizowali go nie nastolatkowie, ale słuchacze UTW. Nie zabrakło poloneza, sesji fotograficznej i dobrej zabawy.

Studniówka UTW

Można by pomyśleć, że bal maturalny świętuje się raz w życiu. Jednak tarnogórscy seniorzy postanowili przełamać i ten schemat. 15 lutego pokazali, że na imprezowanie nigdy nie jest za późno. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku bawili się w strzybnickiej sali Ferdynand.

- Studniówka 2023 rozpoczęła się polonezem Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz ”. Pierwszą parę stanowili prezes naszego stowarzyszenia [Magdalena Latacz] i najstarszy słuchacz Kazimierz Poprawa. Prowadzony przez DJ Pana Janusza polonez urozmaicony był licznymi figurami: mijankami, tunelami, ustawieniami czwórkami i ósemkami, a zakończony gromkimi brawami - wspominają goście balu.

Jak nakazuje studniówkowy zwyczaj, po części oficjalnej przyszedł czas na bardziej rozrywkowe atrakcje.

- Bawiliśmy się przy muzyce z czasów naszej młodości, a królowała piosenka Czerwonych gitar – "Już za rok matura". Zespół taneczny Eweliny Pankiewicz zaprezentował się w popularnej "Belgijce", a Maryla Witkowska ułożyła piosenkę - dodają seniorzy.

Tym razem gościom studniówki, zamiast powodzenia podczas egzaminu dojrzałości, życzymy wielu pełnych radości okazji do dobrej zabawy.

Studniówka w Ekonomiku 2023 15

Może Cię zainteresować:

Tak się bawi "Ekonomik". Zobaczcie zdjęcia z ich studniówkowego balu

Autor: Urszula Gołkowska

10/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon