Wyjątkowe spotkanie przy wspólnym stole. Ukraińcy zapraszają tarnogórzan na piknik

W naszym mieście odbędzie się międzynarodowe wydarzenie. Uchodźcy chcą w ten sposób podziękować gospodarzom.

Piknik w Tarnowskich Górach

Ukraińsko-polski piknik w TG

W pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy codziennie angażuje się wiele osób także z naszego miasta. Tym razem obdarowywani chcą zrobić coś dla obdarowujących. Wszyscy mieszkańcy Tarnowskich Gór mogą już rezerwować czas na udział w międzynarodowym pikniku.

- Chcemy Was zaprosić na tradycyjny obiad ukraińskiej rodziny przygotowany przez kobiety i dzieci - informują organizatorzy. - Będzie można spróbować przysmaków kuchni ukraińskiej. Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą obecność!

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca, w godzinach: 13:00-15:00. Piknik będzie mieć miejsce na płycie rynku.

Tarnowskie Góry dla Ukrainy

Akcje pomocy dla uchodźców i osób, które pozostają w swojej ojczyźnie, trwają. W wyznaczonych miejscach prowadzone są zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. Punkt Obsługi Uchodźców przyjmuje wciąż nowe osoby. Instytucje organizują spotkania dla dzieci i młodzieży. Młodzi Ukraińcy mogą skorzystać z zajęć między innymi w Tarnogórskim Centrum Kultury, Bibliotece Miejskiej czy Studiu Tańca MK. Bezpłatnie przyjmuje ich Park Wodny. W poniedziałek, 14 marca, rozpoczęła się nowa inicjatywa - Społeczny Punkt Wymiany Odzieży, jaki znajduje się przy ulicy Gliwickiej 17. Otwarty jest codziennie w godzinach: 10:00 – 18:00.

Piknik w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon