Wyjątkowy bal karnawałowy w nakielskim pałacu. Zabytkowe wnętrza odwiedzili podopieczni DPS

W tym szczególnym czasie w powiecie tarnogórskim imprez nie brakuje. Bawią się wszyscy. Wczoraj, 6 lutego, odbyło się przyjęcie dedykowane uczestnikom Domów Pomocy Społecznej z różnych stron województwa. Gospodarzem wydarzenia zostało Nakło Śląskie.

Bal dworski w pałacu Donnersmarcków

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na zimowe przyjęcie niż zabytkowe wnętrza rezydencji. Taką okazją mogli cieszyć się uczestnicy Karnawałowego Balu Przebierańców. Został on zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Nakle Śląskim. Dzięki uprzejmości CEKUŚ 6 lutego wydarzenie odbyło się w jego siedzibie.

- Atmosfera była wyjątkowa, radosna i bardzo energetyczna, a na parkiecie można było zobaczyć wyjątkowe kostiumy, które wirowały w rytm muzyki, tworząc niepowtarzalny ruch choreograficzny - wspominają pracownicy Centrum.

Hasłem przewodnim tegorocznej, jedenastej już odsłony wydarzenia była tematyka dworska. O odpowiedni nastrój muzyczny zadbał DJ Marcin Piguła. Wśród zaproszonych gości znaleźli się podopieczni DPS z Pszczyny, dwóch DPS z Rudy Śląskiej Kochłowice, DPS z Siemianowic Śląskich, DPS z Michałkowic, DPS z Miedar, DPS z Łubia oraz DPS z Tarnowskich Gór.

- Uczestnicy w pięknych, barwnych, epokowych kostiumach zapraszali do wspólnej zabawy, tańca i biesiadowania przy pięknie zastawionych stołach, na których królowały wspaniałe potrawy i słodkości - dodają przedstawiciele CEKUŚ.

Niedawno karnawałową zabawę zorganizował także Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach. Uczestnicy również postawili na kreatywne kostiumy i dobrą zabawę. Relację z imprezy razem ze zdjęciami znajdziecie poniżej.

Bal Karnawałowy ŚDS w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Batman, pilot i królewny. Doroczny Bal Karnawałowy w Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Urszula Gołkowska

02/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon