Wymazobus nie będzie już pobierał próbek do testów

Wymazobus, jeżdżący po wszystkich drogach powiatu tarnogórskiego, kończy dzisiaj swoją pracę. Przez 3 miesiące ambulans wykonał ponad 1500 badań.

Wymazx

Służył nam dobrze przez ostatnie 3 miesiące. Mowa o wymazobusie, który codziennie jeździł drogami powiatu tarnogórskiego i pobierał próbki od osób, przebywających na kwarantannie. Pierwszy dzień pracy ambulansu czyli 5 kwietnia nie był łatwy. W całym powiecie 150 osób było objętych kwarantanną.

- W trakcie pandemii liczba osób objętych kwarantanna dochodziła nawet do 400. Obecnie jest ich tylko ok. 50, a ich liczba systematycznie maleje. Sytuacja epidemiologiczna powoli zaczyna się stabilizować, w związku z czym zadania opieki sanitarnej wracają do jednostek do tego powołanych – wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus. Opiekę nad osobami poddanymi kwarantannie w naszym powiecie nadal prowadzi bytomski sanepid.

Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19 potrzebna była szybka diagnostyka – mówi starosta Krystyna Kosmala – Nasz wymazobus wspomagał Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu wykonując kilkadziesiąt dodatkowych badań w ciągu doby, co znacząco skróciło czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Bardzo dziękujemy firmie, która wykonywała badania dla naszych mieszkańców – dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry luty 2022

Podsumowanie tygodnia 07-13.02.2022

Wandalizm w centrum Tarnowskich Gór

Wandalizm w centrum TG. Mężczyzna oszpecił siedzibę SMZT

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 30.08-05.09

Tarnowskie Góry - Kalety. Autobusy

Autobusem do Kalet. Dodatkowe połączenia w dni robocze

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Kolizja w Radzionkowie na ulicy Męczenników Oświęcimia

Wjechał w samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę

Tarnowskie gory wypadek

Zbrosławice. Spowodował wypadek i uciekł....