Wymazobus nie będzie już pobierał próbek do testów

Wymazobus, jeżdżący po wszystkich drogach powiatu tarnogórskiego, kończy dzisiaj swoją pracę. Przez 3 miesiące ambulans wykonał ponad 1500 badań.

Wymazx

Służył nam dobrze przez ostatnie 3 miesiące. Mowa o wymazobusie, który codziennie jeździł drogami powiatu tarnogórskiego i pobierał próbki od osób, przebywających na kwarantannie. Pierwszy dzień pracy ambulansu czyli 5 kwietnia nie był łatwy. W całym powiecie 150 osób było objętych kwarantanną.

- W trakcie pandemii liczba osób objętych kwarantanna dochodziła nawet do 400. Obecnie jest ich tylko ok. 50, a ich liczba systematycznie maleje. Sytuacja epidemiologiczna powoli zaczyna się stabilizować, w związku z czym zadania opieki sanitarnej wracają do jednostek do tego powołanych – wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus. Opiekę nad osobami poddanymi kwarantannie w naszym powiecie nadal prowadzi bytomski sanepid.

Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19 potrzebna była szybka diagnostyka – mówi starosta Krystyna Kosmala – Nasz wymazobus wspomagał Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu wykonując kilkadziesiąt dodatkowych badań w ciągu doby, co znacząco skróciło czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Bardzo dziękujemy firmie, która wykonywała badania dla naszych mieszkańców – dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Gmina Świerklaniec - roboty drogowe

Gmina Świerklaniec. Dobra wiadomość dla kierowców z Orzecha

Zaginęła Cynthia Borucińska

Policja z Tarnowskich Gór poszukuje zaginionej dziewczyny

Karmniki zaprojektowane przez uczniów ZSBA w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy uczniowie będą współpracować z Castoramą

Ks. Marcin Gruszka ze Zbrosławic

Zmarł proboszcz parafii w Zbrosławicach

Tarnowskie Góry informacje

Podsumowanie tygodnia 25.-31.10

TEGIE Slow Day 2021

TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego: "To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości"

Ogólnopolski konkurs w Boruszowicach. Znamy laureatów