Wypadek pomiędzy Kaletami i Miasteczkiem Śląskim. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, 2 października, na drodze wojewódzkiej nr 908. Cztery osoby zostały ranne, po jedną z nich przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wypadek na DW908

2 października po godzinie 8:00 policjanci zostali powiadomieni o poważnej sytuacji drogowej. Funkcjonariusze ruszyli na odcinek DW908 pomiędzy Kaletami i Miasteczkiem Śląskim. Osobowy ford zderzył się tam z samochodem dostawczym. Jak wstępnie udało się ustalić, kierowca pierwszego pojazdu z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Jadące z naprzeciwka iveco wylądowało w rowie. W samochodzie podróżowały trzy osoby. Jedna z nich została poszkodowana.

W gorszej sytuacji znaleźli się pasażerowie forda. Pomagali im strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy. Niestety jedną z podróżujących, 19-letnią kobietę, trzeba było przetransportować śmigłowcem LPR. Trafiła do szpitala w Sosnowcu. Policjanci zabezpieczyli ślady, jakie znaleźli na miejscu wypadku. Mają one pomóc w ustaleniu szczegółów zdarzenia.

- Apelujemy o rozsądną jazdę i zdjęcie nogi z gazu. Coraz częściej drogi będą mokre, a liście, które niedługo zaczną spadać, sprawią, że droga hamowania znacznie się wydłuży - przypominają mundurowi.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon