Wypadek w Kamieńcu. Do szpitala trafiła poszkodowana piesza

Dziś rano doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W gminie Zbrosławice kierowca samochodu dostawczego potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę.

Kamieniec wypadek

Wypadek w Kamieńcu

Jesień to standardowy początek sezonu ograniczonej widoczności, a co za tym idzie - potrąceń. Tak stało się i dzisiaj, 18 października. Przed godziną 8:00 w Kamieńcu miał miejsce wypadek. Jak podają przybyli na miejsce funkcjonariusze, 38-latek z Boniowic jechał ulicą Tarnogórską. Mężczyzna kierował dostawczym mercedesem z przyczepą. W pewnym momencie kierujący potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. 54-letnia mieszkanka Kamieńca była przytomna, ale wymagała pomocy medycznej. Ratownicy przetransportowali ją do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Aby nie dopuścić do tego typu zdarzeń, powinniśmy bacznie obserwować swoje otoczenie w trakcie poruszania się po drodze. Pieszy, przed wejściem na przejście, powinien upewnić się, że wszystkie pojazdy na jezdni się zatrzymały, a kierujący powinni ograniczyć prędkość, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych - apelują policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon