Wypadek w Szałszy. Dwóch poszkodowanych zabranych do szpitala, jeden z nich to dziecko

Wczoraj, 21 listopada, w naszym powiecie doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Zderzyły się z sobą dwa samochody osobowe. Niestety dwie osoby doznały poważnych obrażeń.

Wypadek w Szałszy

Sytuacja miała miejsce 21 listopada przed godziną 17:00. Doszło do niej na ulicy Gliwickiej w Szałszy, przy zjeździe z autostrady A1. Jak wynikało ze zgłoszenia, zderzyły się z sobą dwie osobówki. Na miejsce zadysponowano policjantów, strażaków i ratowników medycznych.

- Jak udało się wstępnie ustalić, kierująca mercedesem 64-latka z Zabrza, chcąc włączyć się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej, od strony Tarnowskich Gór, osobowej dacii, za której kierownicą siedział 67-latek z Bytomia - podają mundurowi.

Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Do szpitala zostali zabrani kierowca dacii oraz jego 9-letni pasażer. W zdarzeniu uczestniczyło także jeszcze jedno dziecko. Policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności wypadku. W Szałszy pomocy udzielały następujące jednostki:

  • JRG Gliwice
  • JRG Tarnowskie Góry
  • OSP Szałsza
  • Policja
  • ZRM
  • patrol autostrady
- Nieustannie apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Niestety warunki na drogach z dnia na dzień są coraz gorsze. Deszcz, mgła w połączeniu z brakiem rozwagi może prowadzić do przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze - przypominają funkcjonariusze.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon