Wypadki w Tarnowskich Górach i Miasteczku Śląskim. Dwie osoby trafiły do szpitala

W tym tygodniu w powiecie tarnogórskim doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność.

Wypadki w Tarnowskich Górach i Miasteczku Śląskim

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek, 13 czerwca. Przed godziną 20:00 na ulicy Grodzkiej w Tarnowskich Górach miał miejsce wypadek. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, 55-letni mężczyzna wystraszył się psa i szybko zszedł z chodnika na jezdnię. Tuż naprzeciw niego na rowerze jechała 36-letnia tarnogórzanka. Kobieta spadła z pojazdu. Poszkodowana tarnogórzanka została przetransportowana do szpitala.

Niedługo potem, przed godziną 22:00 w Miasteczku Śląskim samochód osobowy zderzył się z motorowerem. Zdarzenie miało miejsce na Rynku. Policjanci informują wstępnie, że 19-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z 55-letnim motorowerzystą. Drugi z mężczyzn trafił do szpitala.

- Dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń badane są przez śledczych, a my apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Jak można sobie wyobrazić na przykładzie tych zdarzeń, czasami chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. Dbajmy o siebie na drodze, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu - przypominają mundurowi.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon