Wyprawka dla maluszka w Zbrosławicach. Jak wygląda i kto może ją otrzymać?

Mali mieszkańcy gminy Zbrosławice dostają od samorządu pamiątkowe, ale praktyczne prezenty. Zestawy czekają na zgłoszenia rodziców.

UG Zbrosławice
Zbrosławice zestaw dla noworodka

Pakiet Gryfnego Bajtla

Zbrosławice dołączyły do akcji, która spotyka się z zainteresowaniem także w innych miejscowościach. Kalety przygotowują powitalny prezent zawierający przedmioty potrzebne przy "obsłudze" małego człowieka, takie jak pieluszki tetrowe, ręcznik czy przytulanki. Noworodki, które przychodzą na świat w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym, żegnają się z oddziałem w śpioszkach z napisem I LOVE TG. Także maluchy mieszkające w Zbrosławicach mogą liczyć na pamiątkowy upominek.

Zestaw Gryfnego Bajtla zawiera: body, śliniak, maskotkę oraz kocyk. Wszystko to z motywami konnymi. By otrzymać parkiet dla dziecka należy spełnić trzy warunki. Nowo narodzony maluch musi być zameldowany na pobyt stały na terenie gminy Zbrosławice. Co więcej, zameldowanie na pobyt stały musi wykazać przynajmniej jeden z rodziców bądź opiekunów prawnych w okresie co najmniej trzech miesięcy przed narodzeniem dziecka. Na koniec wystarczy wypełnić wniosek (do trzech miesięcy od daty urodzenia malucha).

- Dumnych rodziców zapraszamy po odbiór zestawu "Gryfnego Bajtla" do Urzędu Gminy Zbrosławice przy ul. Oświęcimskiej 2a (prosimy, jeśli to możliwe, o wcześniejszy kontakt w sprawie odbioru z numerem 32 233 77 93) - dodają urzędnicy gminni.
Lena

Może Cię zainteresować:

Maluchy z tarnogórskiej porodówki na pięknych fotografiach pamiątkowych [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

29/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon