Wyróżnienie dla tarnogórskiego aptekarza. Czeka go prestiżowy staż na Majorce

Jeden z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach weźmie udział w międzynarodowym programie. Podniesie swoje medyczne kompetencje za granicą.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
Tarnowskie Góry WSP

Tarnogórski aptekarz na Majorce

Dobrą wiadomością podzielił się WSP. Pan dr n. med. Marcin Cichoń zakwalifikował się do udziału w renomowanym Międzynarodowym Programie Staży Zawodowych. Jest on organizowany przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z Sociedad Espanola de Farmacia Hospitalaria. Na co dzień Marcin Chichoń pełni obowiązki kierownika apteki szpitalnej.

- Pan Marcin jest jedną z dwóch osób w Polsce, które już wiosną udadzą się na odbycie stażu do Szpitala Uniwersyteckiego Son Espases, Palma de Mallorka. Jednostka ta posiada IV stopień referencyjności - informują tarnogórscy medycy. - Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i mocno trzymamy kciuki! Cieszymy się, że mamy w zespole takiego pracownika! - dodają.

Tegoroczna edycja staży to kolejna odsłona przedsięwzięcia umożliwiającego polskim farmaceutom podnoszenie kwalifikacji w hiszpańskich placówkach.

- Jestem przekonana, że w obliczu tak dynamicznie toczących się w Polsce zmian legislacyjnych, w tym wejścia w życie ustawy o zawodzie farmaceuty, która zdefiniowała opiekę farmaceutyczną jako świadczenie zdrowotne i jednoznacznie określiła rolę farmaceuty szpitalnego i klinicznego w systemie ochrony zdrowia, zdobycie przez kolejną grupę farmaceutów praktycznej, klinicznej wiedzy, jest bez wątpienia bardzo cenne i niewątpliwie przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju tej dziedziny farmacji w naszym kraju - stwierdza Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.
- Biorąc pod uwagę liczne zmiany prawne dotyczące naszego sektora, poszerzanie uprawnień farmaceutów, które umożliwi aktywne wsparcie systemu, z pewnością będzie dotyczyć również obszaru lecznictwa zamkniętego (szpitale). Aby sprostać stawianym nam w przyszłości zadaniom niezbędne są praktyczna wiedza, dobre wzorce i motywacja do działania - dodaje Kierownik Programu Katarzyna Gancarz.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

POZ Tarnowskie Góry, ulica Opolska 21

Wielkie zmiany w POZ przy ulicy Opolskiej

Semafor makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry rynek

Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór? - wyniki ankiety

Powiat tarnogórski - nowe i odnowione przejścia dla pieszych

Powiat odnowił przejścia dla pieszych. Trudno je przeoczyć

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego