Wzmożone kontrole policji. Rusza akcja „Trzeźwość”

Dzisiaj, 8 października, na ulicach możemy spotkać więcej funkcjonariuszy. Będą przeciwdziałać niebezpieczeństwu stwarzanemu przez pijanych kierowców.

Policja Śląska
Tarnowskie Góry - kontrola drogowa

Patrole w powiecie tarnogórskim

Już od godziny 5:00 policjanci prowadzą działania w ramach akcji "Trzeźwość". Funkcjonariuszy można spotykać nie tylko w Tarnowskich Górach, ale także w pobliskich gminach. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez uniemożliwianie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu.

- Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - przestrzegają mundurowi.

To nie był bezpieczny weekend. Dwa wypadki na tarnogórskich drogach

Kolejni pijani kierowcy ukarani

Tylko wczoraj w naszym powiecie mundurowi zatrzymali dwie osoby, które jechały "na podwójnym gazie". Pierwsza z nich to 54-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Mężczyzna wsiadł za kierownicę z prawie dwoma promilami alkoholu w organizmie. Został zatrzymany około godziny 12:00 na ulicy Dworcowej w Ożarowicach.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policji w Tarnowskich Górach na ulicy Korola. Badanie wykazało, że 31-letni mieszkaniec Sosnowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

- Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie - ostrzegają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Tarnowskie Góry. Zatrzymanie za jazdę bez uprawnień

Powiat tarnogórski. Kolejni zatrzymani kierowcy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 13-19.09

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Kolizja w Radzionkowie na ulicy Męczenników Oświęcimia

Wjechał w samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Pijani kierowcy w powiecie tarnogórskim

Zauważył pijanego kierowcę i... zamknął go w samochodzie