X Rodzinne Grzybobranie w Kaletach. Co już wiemy o tegorocznej edycji imprezy?

Stowarzyszenie Nasze Kalety już dziś zaprasza na wydarzenie, które odbędzie się na początku września. Nie zabraknie wyzwań, konkursów, sportowych zmagań czy występu artystycznego.

Kalety grzybobranie

Rodzinne Grzybobranie w Kaletach 2022

Ten dzień mogą zarezerwować sobie nie tylko miłośnicy lasu. W ramach dziesiątej już edycji imprezy atrakcje będą tak różnorodne, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Rodzinne Grzybobranie odbędzie się 3 września (sobota) i rozpocznie o godzinie 14:00 nad Zalewem Zielona w Kaletach.

Jakie atrakcje planują organizatorzy? Goście będą mogli wziąć udział w licznych rywalizacjach, w tym oczywiście w konkursie dla grzybiarzy i konkursie wiedzy o grzybach. Oprócz tego Justyn Kołek poprowadzi prelekcję oraz wystawę tematyczną. Rodzinne Centrum Sportu Koski Trenuje przygotuje miasteczko sportowe. Przewidziano aktywności dla dorosłych i dla dzieci, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Jak zapowiadają organizatorzy, jeśli pojawią się chętni, przeprowadzony zostanie Konkurs w Noszeniu Żon. Natomiast Czesław Tyrol opowie o ciekawostkach na temat fauny i flory.

Zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w rękodzielnictwie podczas warsztatów wikliniarskich. O nagrody mogą powalczyć najlepiej przebrana grzybiarka lub grzybiarz. Upominki otrzymają także najmłodszy i najstarszy uczestnik. Imprezę uświetni Tarnogórska Drużyna Łucznicza, która przeprowadzi szkolenie oraz bezpieczne strzelanie turniejowe. Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Armenii artystka Naira Ayvazyan.

- Niekwestionowana osobowość sceniczna, założycielka Teatru Muzycznego Orpheum, wystąpi z koktajlem najpiękniejszych walców wiedeńskich i pieśni neapolitańskich - zapowiadają organizatorzy.

Kalety dla Amelki

Wydarzenie nad Zieloną ma także charakter charytatywny. Podczas imprezy odbędzie się loteria fantowa na rzecz leczenia Amelki Kandory.

- Amelka jest malutką mieszkanką miasta Kalety i potrzebuje bardzo dużej kwoty na zdiagnozowanie swojej choroby w niemieckiej klinice. Staramy się pomóc Rodzicom i Przyjaciołom, dlatego wspieramy działania zmierzające do zebrania odpowiednich środków - opowiadają organizatorzy.

Loteria odbędzie się 3 września od godziny 14:00.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon