XVII Tarnogórski Zlot Foodtrucków. Kiedy? Podczas zbliżających się Gwarków!

Święto Tarnowskich Gór nie mogłoby obejść się bez apetycznych stoisk, zapachu pieczonych kiełbasek i przysmaków z różnych stron nie tylko kraju, ale także świata. Co już wiemy o tegorocznej strefie gastronomicznej?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry 2022 gwarki

Food trucki na Gwarkach 2022

Podczas największej imprezy naszego miasta nie zabraknie dobrze znanych mieszkańcom wozów serwującym dania i przekąski na wynos. XVII Tarnogórski Zlot Foodtrucków odbędzie się na ulicy Dolnej. Pojazdy będzie można odwiedzać w następujących godzinach:

  • 9 września, piątek: 16:00-22:00
  • 10 września, sobota: 12:00-22:00
  • 11 września, niedziela: 12:00-21:00
- Tarnogórskie Gwarki to - jak zwykle - masa świetnej zabawy, koncerty, wystawy, imprezy i znakomite jedzenie. Po raz kolejny przy okazji święta Miasta Gwarków zapraszamy na plac przy ul. Dolnej, aby posmakować potraw z różnych części świata - zapraszają organizatorzy.

Gwarki 2022. Będzie się działo nie tylko na scenie! Zobacz program imprez towarzyszących

Stoiska na Krakowskiej? Będą!

Food trucki to oczywiście nie wszystko. Kramy pojawią się także w innych miejscach centrum. Będzie można tam kupić nie tylko jedzonko. Znajdziemy na nich:

  • balony, zabawki, robienie tatuaży, malowanie buzi i robienie warkoczyków - dla dzieci
  • dużo różnorodnego rękodzieła, m.in. biżuteria, metaloplastyka, wyroby ceramiczne, szklane, wełniane, lniane, gipsowe, decoupage, wyroby związane z kulturą afrykańską, kulturą Ekwadoru
  • koszulki z nadrukami
  • gastronomię, m.in. słodycze, grill

Jak poinformowała nas Ewa Kulisz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, stoiska zostaną ustawione na ulicach: Krakowskiej (jedna strona, by umożliwić przemieszczanie się), Stalmacha, Tylnej, pl. Wolności i w okolicach Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Gwarki 2022

Może Cię zainteresować:

Gwarki 2022. W tym roku będą to aż 4 dni, wystąpią m. in.: Smolasty, Roksana Węgiel i Mrozu

Autor: Martyna Urban

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon