Z aparatem w las. Nadleśnictwo Brynek zaprasza na warsztaty i konkurs fotograficzny

Tereny zielone powiatu tarnogórskiego to piękne plenery zdjęciowe. Wszystkich pasjonatów fotografii, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, Brynek zaprasza na specjalne spotkanie.

Urszula Gołkowska
Nadleśnictwo brynek 2

Warsztaty wśród lasu

Nadleśnictwo Brynek organizuje warsztaty fotografii przyrodniczej. Zajęcia odbywają się w ramach akcji "Odkryj Zielone Płuca Śląska razem z Nadleśnictwem Brynek". Spotkanie poprowadzi przyrodnik i uznany fotograf Tomasz Sczansny. W planie sporo atrakcji:

  • omówienie sprzętu
  • kompozycja obrazu
  • rodzaje fotografii
  • wskazówki praktyczne związane z fotografią przyrodniczą
  • metody kamuflażu

Na zakończenie spotkania na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 lipca, o godzinie 9:30, w Brynku przy ulicy Grabowej 3 (gmina Tworóg). Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem 32 285 74 63.

Przyroda w obiektywie

Uczestnicy zajęć, ale także wszyscy chętni, mogą również wziąć udział w zmaganiach fotograficznych.

- Celem konkursu jest propagowanie i promowanie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, zasad zachowania się w lesie, obserwacja zjawisk przyrodniczych oraz ukazanie cennych przyrodniczo obszarów Nadleśnictwa Brynek - stwierdzają organizatorzy.

Nadesłane prace powinny przedstawiać same walory przyrodnicze. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną fotografię. Zdjęcia należy przesyłać w formacie JPG w układzie horyzontalnym o minimalnej kompresji, możliwie najlepszej jakości – minimum 5 MB na adres brynek.edu@katowice.lasy.gov.pl w tytule wpisując: "Konkurs fotograficzny - Odkryj Zielone Płuca Śląska razem z Nadleśnictwem Brynek". Prace powinny mieć określony przez autora tytuł oraz określoną lokalizację (np. na podstawie mapy Banku Danych o Lasach). Nadesłane zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane.

Prace przyjmowane są do 21 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 30 sierpnia, natomiast najlepsi fotografowie nagrody otrzymają 3 września.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon