Z centrum zniknie blaszak, który straszył przy Hali. To nie jedyna zmiana

Dziś, 21 lutego, mają się rozpocząć roboty rozbiórkowe przy Centrum Handlowo-Usługowym Hala. Co ma się zmienić w tej okolicy?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie góry hala

Koniec z blaszanym kioskiem i murkami

Na tę decyzję czekało wielu mieszkańców. Urząd Miasta zapowiedział, że już dzisiaj, 21 lutego, rozpoczną się prace rozbiórkowe. Ze skweru pomiędzy II LO im. Staszica a Halą zniknie opustoszały metalowy kiosk. Jego los podzielą także stojące nieopodal murki, na których umieszczane były reklamy. Według planu prace rozbiórkowe powinny zakończyć się w marcu.

- Teren nie należy w całości do nas, ale nie chcieliśmy czekać na innych. To miejsce jest ważne dla naszych mieszkańców, oglądają je goście wjeżdżający do miasta. To wstępne uporządkowanie terenu nie jest naszym ostatnim słowem w sprawie poprawiania przestrzeni przed Staszicem – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami z 2021 roku, teren przy Centrum miał przejść remont. Rozpoczęte w tej sprawie dwa przetargi zostały jednak unieważnione. Powodem było przekroczenie przez potencjalnych wykonawców maksymalnej wysokości kosztów, jakie mogłoby na tę inwestycję przeznaczyć miasto.

Tarnowskie Góry hala remont

Może Cię zainteresować:

Remont skweru przed Halą. Przetarg już ruszył. Kiedy to miejsce zmieni swój wizerunek?

Autor: Urszula Gołkowska

15/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon