Z Radzionkowa wyruszy Terenowo-Nocna Droga Krzyżowa 2023

W powiecie tarnogórskim odbędzie się tradycyjne wielkopostne nabożeństwo w nowej formie. Późnym wieczorem uczestnicy przemierzą ponad 12 kilometrów.

Radzionków Droga Krzyżowa

Terenowo-Nocna Droga Krzyżowa 2023

Nabożeństwo odbędzie się 18 marca. Wierni przemierzą trasę o długości 12,6 km. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie o godzinie 18:00. Po niej uczestnicy zbiorą się przy krzyżu misyjnym, gdzie zostaną rozdane opaski odblaskowe oraz mapki. Zainteresowani mogą się zapisać poprzez stronę internetową lub w kancelarii parafialnej do 17 marca. Jak ma wyglądać nabożeństwo?

- Uczestnik przed wyruszeniem na trasę otrzymuje mapki trasy oraz teksty rozważań, które wykorzystuje przy poszczególnych stacjach TNDK, uzupełniając je własnymi modlitwami odmawianymi w ciszy - tłumaczą organizatorzy.

- Uczestnicy, stosownie do formy tego nabożeństwa, poruszają się oznakowaną trasą pojedynczo albo w dwu-, trzyosobowych zespołach. Zachowują przy tym skupienie, powagę i milczenie, oddając się medytacji Męki Pańskiej - dodają.

Znamy już także trasę, jaką w tym roku przejdą wierni.

SRK Radzionków

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon