Z Tarnowskich Gór na Madagaskar. Przed nami kolejne spotkania Manii Podróżowania

Wszyscy miłośnicy mniejszych i większych wojaży mogą już zapisywać sobie te daty w kalendarzach. Kiedy odbędą się turystyczne wydarzenia w naszym mieście?

Tarnowskie góry spotkania podróżnicze

Dookoła świata w jeden wieczór

W Tarnowskich Górach regularnie odbywają się podróżnicze spotkania, podczas których można posłuchać relacji z wypraw, obejrzeć zdjęcia i zapytać znawców tematu o porady. Wydarzenia mają miejsce w Galerii Inny Śląsk (ul. Miarki 2).

W tym miesiącu naszym przewodnikiem będzie Urszula Wilczek, lekarz internista i kardiolog, a także podróżniczka. 20 kwietnia o godzinie 19:00 opowie o Madagaskarze.

- Odwiedziła wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy. Wrażeniami oraz zdjęciami ze swoich wyjazdów dzieli się na prelekcjach i wystawach fotograficznych. Kilkukrotnie bywała już na tarnogórskiej Manii Podróżowania i ciągle nie ma dość. Reportaże ze swoich wojaży publikuje w "Pro Medico", miesięczniku wydawanym przez Śląską Izbę Lekarską - zapowiadają prelegentkę organizatorzy spotkania.

Znamy już także daty kolejnych podróżniczych wieczorów. 18 maja o 19:00 w podróż dookoła świata zabierze nas Mieczysław "Hajer" Bieniek.

- Przypadkowo kupiony bilet lotniczy do Indii odsłania mu nowe możliwości. Potem podróże sypią się jak z rękawa: Singapur, Birma, Laos, Afryka, Ameryka Łacińska, to wszystko go pociąga i interesuje. Wiele podróży odbywa rowerem, jak choćby sławny przejazd do Soczi - opowiadają organizatorzy.

Natomiast 15 czerwca o 19:00 poznamy 20 miejsc w województwie śląskim, o których nie wszyscy wiedzą. Lokalne perełki regionu pokaże nam Dorota Miśkiewicz.

- Co województwo śląskie ma wspólnego z początkami II wojny światowej i dlaczego Katowice były nazywane "polskim Chicago"? Gdzie i dlaczego zła wiedźma polowała na życie wędrowców? Które miasto ma dostęp do morza, a w którym szukać dinozaurów? Przyjdź na pokaz, a opowiem Ci te historie - zaprasza.
Borobudur w Indonezji

Może Cię zainteresować:

5 kontynentów, 41 krajów, tysiące wspomnień. Tarnogórska podróżniczka o swoich wyprawach

Autor: Urszula Gołkowska

06/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon