Z Tarnowskich Gór prosto do Zakopanego

Teraz bez problemu będziemy mogli wyskoczyć na weekend do Zakopanego. Wsiadamy w Tarnowskich Górach, wysiadamy w stolicy polskich Tatr! Jeden z autobusowych przewoźników uruchomił regularne połączenie, dzięki któremu można sobie urządzić szybką, jednorazową wycieczkę.

Zebrabus

ZebraBus jeździ ze Śląska na Podhale od początku ubiegłego roku. Dotąd jednak autobusy rozpoczynały bieg z Katowic. Od 9 lipca linia została wydłużona do Tarnowskich Gór. Autokary w biało-czarne paski odjeżdżają codziennie z Dworca autobusowego o godzinie 5:00.

- Połączenie umożliwia podróż w miejsca, które wcześniej były wyzwaniem np. podróż do Krakowa nie jest już problemem, a relaks na Termach Chochołowskich jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Również sympatycy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się na jeden dzień górskiej wspinaczki lub podróżować z nami na kilkudniowe wyjazdy – informuje przewoźnik.

Ile zapłacimy za przejazd z Chorzowa do Zakopanego?

Bilety na podróż z Tarnowskich Gór do Zakopanego kosztują 43,50 zł. Cena jednak ulega zmianie, jeśli chcemy wysiąść na wcześniejszym przystanku. Np. przejazd do Krakowa, to już tylko 19 zł, a do Jaworzna jedynie 6,50 zł. Autobusy powrotne wyruszają w trasę o 15:50 z Zakopanego, by następnie dotrzeć do Bytomia na 20:33. Koszt biletów jest taki sam, jak w przeciwną stronę.

Na trasie oprócz oczywiście Zakopanego znajdują się także Sosnowiec, Jaworzno, Kraków, Chochołowskie Termy, miejscowości górskie tj. Chochołów, Witów, Kościelisko.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

To koniec makiety kolejowej Semafor w Tarnowskich Górach

Projekt Memento Tarnowskie Góry

Memento Tarnowskie Góry z wyróżnieniem Śląskie Lokalnie

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach