Za nami casting do serialu "Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Za nami casting do serialu "Tarnowskie Góry teraz i dawniej", który jest projektem Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Kto zostanie wybrany? Kto w nim wystąpi? Tego dowiemy się już niebawem.

Casting do serialu odbył się w restauracji „Stara Stajnia u Wojtachy” w Tarnowskich Górach. Chętnych nie brakowało. Tarnogórscy seniorzy mają wiele do opowiedzenia, zarówno o swojej pasji, jak i samym mieście

– Pszczelarstwo. W moim wypadku nie można tylko liczyć na zyski, trzeba to po prostu kochać. Pszczoły trzeba pokochać, żeby się nimi zajmować – opowiadał pan Benedykt podczas castingu.

Czy zobaczymy pana Benedykta na wielkim ekranie? Jak zapowiada Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie, w tym roku mają powstać 4 odcinki, których premiera przewidziana jest na połowę grudnia. Każdy odcinek ma zostać poświęcony jednemu bohaterowi, który opowie o sobie, swoim życiu. Zdjęcia ruszą już 5 listopada i potrwają miesiąc. Reżyserem i realizatorem serialu jest Krzysztof Tomanek z Subdistrict TV.

„Serial pisze samo życie”

W serialu mamy zobaczyć prawdziwe historie czterech niezwykłych mieszkańców naszego miasta, którzy pomimo wieku nie zwolnili tempa i wciąż zaskakują pomysłami oraz swoją aktywnością. Bohaterowie mają podzielić się z widzami swoją pasją i sposobem na aktywne, szczęśliwe życie oraz opowiedzieć jak na przestrzeni lat zmieniło się nasze miasto.

– Serial pisze samo życie – wyjaśnia nam Krzysztof Bergier z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. – Nikt nie napisał zdania tekstu na ten temat, bo scenariusz mają w głowie seniorzy. Odtwórcy ról. To ma być historia, którą oni chcą opowiedzieć, a nie my – wyjaśnia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon