Za nami Dramagedon, czyli Drama jakiej nie znacie. Albo znacie, ale kajaki to zawsze dobra rzecz

Wyjątkową popularnością cieszyła się jedna z atrakcji w Zbrosławicach zorganizowana w ramach święta Metropolii GZM. Zobaczcie fotorelację ze spływu i sami sprawdźcie, jak to jest.

"Dramagedon. Kajakiem od sztolni do pomników przyrody"

W ostatni weekend, 1-2 lipca, odbyło się święto Kierunek GZM, podczas którego gminy należące do Metropolii prezentowały swoje najciekawsze miejsca. Nie inaczej było w Zbrosławicach. Tam zorganizowano dwie atrakcje: historyczno-krajoznawczą wycieczkę rowerową oraz spływ kajakowy rzeką Dramą. Na Dramagedon zapisy otwarto 19 czerwca, a wolne miejsca rozeszły się bardzo szybko. Nic w tym dziwnego. Taka okazja nie zdarza się codziennie!

Szczęściarze, którym udało się na czas zgłosić chęć uczestnictwa w wydarzeniu, mogli nie tylko przepłynąć kawałek Dramy w kajakach. Najpierw czekało na nich zwiedzanie z przewodnikiem wylotu Sztolni Fryderyk w Ptakowicach. Po zapoznaniu z obiektem UNESCO wsiadali do kajaków, by pokonać dystans trzech kilometrów. Celem był Park Miejski w Pyskowicach. Tam już przejmował ich dendrolog, który przybliżył turystom informacje o najciekawszych pomnikach przyrody z dawnego rozlewiska Dramy. 1 lipca oprowadzono w ten sposób siedem grup. Relację z wydarzenia zobaczyć można w powyższej galerii, a najlepiej samemu wybrać się, by obejrzeć Dolinę Dramy.

Brama gwarkow tg

Może Cię zainteresować:

Dolina Dramy i Brama Gwarków. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Autor: Urszula Gołkowska

15/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon