Za nami VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych

Na wyjątkową imprezę, która odbywała się w naszym mieście w zeszłą niedzielę, licznie ściągnęli wielcy miłośnicy starych samochodów. Za nami VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Zabytkowe pojazdy na tarnogórskim rynku

W Srebrnym Mieście ciągle coś się dzieje, a po zakończeniu jednego wydarzenia od razu pojawiają się ogłoszenia o kolejnych dwóch. Co więcej, eventy, które mają tu miejsce, charakteryzują się bardzo zróżnicowaną tematyką. W tym miesiącu pojawiło się coś specjalnego dla miłośników motoryzacji. 20 września na tarnogórskich ulicach zagościły historyczne fiaty, skody i polonezy. Fani motoryzacji mogli nie tylko podziwiać samochody od zewnątrz, ale nawet zajrzeć niektórym pod maskę.

Na uczestników zlotu również czekały atrakcje związane z naszym miastem. Goście poznali historię Tarnowskich Gór zwiedzając muzeum. Następnie wzięli udział w grze terenowej na obszarze Parku Miejskiego. Na zakończenie wizyty wyróżniono właścicieli zwycięskich samochodów i uroczyście podsumowano cała imprezę.

- Tegoroczna edycja była również etapem klasyfikacyjnym Mistrzostw Okręgu Śląskiego w dwóch kategoriach pojazdów zabytkowych: rok produkcji do 1960 i rok produkcji po 1960 - informowali organizatorzy.

Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania wydarzeniem. Nasze miasto odwiedziło aż tak wiele pięknych, odrestaurowanych samochodów, że część z nich podziwialiśmy na ulicy Krakowskiej, ponieważ na samym rynku zabrakło już miejsca. Dopisała także frekwencja wśród obserwatorów, a zwiedzający już planują wzięcie udziału w następnej edycji. Projekt tradycyjnie koordynuje Fundacja EnMovigo razem z Automobilklub Tarnogórski. Imprezie patronuje Urząd Miasta.

fot. Magdalena Grabowska


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon