Zabierz głos w sprawie drzew. Otwarta debata z mieszkańcami powiatu tarnogórskiego

Nadleśnictwo Brynek zaprasza wszystkich zainteresowanych terenami leśnymi na otwartą debatę. Podczas niej przedstawiony zostanie plan działania na najbliższe lata.

Las w powiecie tarnogórskim

Nowy Plan Urządzenia Lasu

Tarnogórzanie wielokrotnie podkreślają, jak ważna jest dla nich kwestia środowiska oraz możliwość wpływania na decyzje dotyczące przyrody. Teraz nadarza się okazja, by wypowiedzieć się w temacie lasów.

- Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek z uwagi na trwające prace projektowe nad nowym Planem Urządzania Lasu dla naszej jednostki na lata 2022-2031 oraz w trosce o zarządzane powierzchnie leśne znajdujące się blisko terenów zabudowanych uprzejmie informuje, a zarazem i zaprasza zainteresowane osoby na spotkania terenowe mające charakter „otwartej debaty” - informuje Nadleśnictwo Brynek.

W najbliższym czasie odbędzie się osiem zebrań w kilku miastach, między innymi w Gliwicach, Zabrzu i Bytomiu, a także na obszarze naszego powiatu.

  • Tarnowskie Góry (Repty Śląskie)

Miejsce spotkania: przy lesie na ulicy Żeromskiego

Data: 29.06.2021 r.

Planowany czas debaty: od 14:30 do 16:00

  • Krupski Młyn

Miejsce spotkania: na parkingu leśnym przy ulicy Polnej

Data: 30.06.2021 r.

Planowany czas debaty: od 8:00 do 10:00

  • Brynek

Miejsce spotkania: przy siedzibie Nadleśnictwa Brynek, ulica Grabowa 3

Data: 30.06.2021 r.

Planowany czas debaty: od 10:30 do 12:30

- Panele dyskusyjne umożliwić mają zaprezentowanie przyszłej koncepcji niezbędnego postępowania gospodarczego w lasach znajdujących się nieopodal osiedli, jak i przyczynić się do wspólnego omówienia i wypracowania najrozsądniejszych kierunków na przyszłość - wyjaśniają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon