Zabójca 13-letniej Patrycji sądzony w Tarnowskich Górach. Co postanowiono w jego sprawie?

Wczoraj odbyło się posiedzenie przed wydziałem rodzinnym Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Podjęto decyzję w sprawie 15-letniego Kacpra.

Patrycja bytom

To nie koniec śledztwa

Sąd zdecydował się na środek tymczasowy w postaci pobytu w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. Prawdopodobnie wobec chłopaka zastosowane zostaną środki poprawcze. Sprawca pozostaje do dyspozycji sądu. Postępowanie trwa jednak dalej. Zabezpieczane są dowody. Śledczy chcą mieć pewność, że w zabójstwie nastolatki nie brały udziału inne osoby, choć na razie nic na to nie wskazuje. Dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zamordowanej Patrycji.

W dniu popełnienia zabójstwa Kacper miał 14 lat, co w znaczny sposób wpływa na wymiar kary. Jak możemy przeczytać w Kodeksie karnym, za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła siedemnastego roku życia, ale w wyjątkowych sytuacjach do odpowiedzialności może być pociągnięty już 15-latek. Najsurowszą karą, jaka może być nałożona na młodszych obywateli, to umieszczenie ich w zakładzie poprawczym.

Jak mówią znajome 13-letniej Patrycji, dziewczyna była w związku z Kacprem od 1,5 roku. Od wtorku zaginionej szukała rodzina, przyjaciele i funkcjonariusze. Jej ciało odnaleziono w środę w Piekarach Śląskich. Nastolatka miała wiele ran zadanych ostrym narzędziem. Sprawca opowiedział policji, że nie widział Patrycji od czasu ostatniej kłótni. Ofiara miała pobiec wtedy w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich i wsiąść do autobusu. Później zmienił wersję swoich zeznań. Ostatecznie przyznał się do zabicia dziewczyny.

fot. Policja Śląska

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

To koniec makiety kolejowej Semafor w Tarnowskich Górach

Projekt Memento Tarnowskie Góry

Memento Tarnowskie Góry z wyróżnieniem Śląskie Lokalnie

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach