Zabytkowa Kopalnia Srebra zmieni właściciela? To propozycja marszałka województwa

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zwróciło się o pomoc do Marszałka Województwa Śląskiego. Co zaproponował Jakub Chełstowski?

Zabytkowa kopalnia srebra zmieni wlasciciela

Stowarzyszenie czy nowa instytucja?

Dwa tygodnie temu opiekunowie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga rozpoczęli internetową zbiórkę na rzecz utrzymania historycznych obiektów. Konsekwencje ogłoszenia upadłości mogłyby być bardzo poważne dla Stowarzyszenia, a także dla naszych lokalnych atrakcji.

- Jeżeli branża turystyczna wkrótce się nie odrodzi, będziemy zmuszeni ogłosić upadłość, co może doprowadzić do utraty tytułu obiektu światowego dziedzictwa. By ocalić dorobek Miłośników jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Pandemia z niespotykanym impetem uderzyła w branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem nasza energia, wytrwałość i dobre zarządzanie nie wystarczą - oznajmili członkowie organizacji.

Stowarzyszenie ogłosiło wczoraj, że od najbliższej soboty ma zamiar otworzyć obiekty UNESCO dla turystów. Jednocześnie zaznacza, iż finansowe wsparcie jest dalej bardzo potrzebne. Jak informuje Gazeta Wyborcza, o pomoc zwrócono się także do przedstawiciela Zarządu Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Marszałek zaproponował, żeby obiektami UNESCO zajęła się nowa instytucja kultury. W jej skład miałoby wchodzić oczywiście Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, a także samorząd województwa, powiat tarnogórski i miasto Tarnowskie Góry. Czy pomysł spotka się z aprobatą Zarządu Stowarzyszenia? Zobaczymy. Wirtualną zrzutkę można wspierać na portalu Patronite. Natomiast już jutro wybrać się możemy do kopalni i sztolni. Wszystkie potrzebne informacje, w tym na temat godzin otwarcia, biletów, czy dojazdy przedstawiamy TUTAJ.

fot. Zabytkowa Kopalnia Srebra

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Stowarzyszenie milosnikow ziemi tarnogorskiej

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej...

Tarnowskie gory kopalnia srebra

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego...

Tarnowskie gory stowarzyszenie milosnikow ziemi tarnogorskiej

#WspieramUNESCO. Odpowiedź województwa na apel...

Powiat tarnogorski stowarzyszenie milosnikow ziemi tarnogorskiej

Powiat Tarnogórski jako członek Stowarzyszenia...

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, Kopalnia Srebra

Co z obiektami UNESCO? Rozmawiamy ze Zbigniewem Pawlakiem

Tarnowskie gory unesco

Znaki reklamowe obiektów UNESCO w Tarnowskich...