Zakupowe pogotowie w Kaletach. Pomagają seniorom i osobom potrzebującym

Urząd Miasta Kalety informuje o nowej formie pomocy osobom starszym. Mogą one składać zamówienia na zakupy z dostawą do domu.

Kalety pomoc zakupy

W trosce o seniorów

Pandemia i związane z nią ograniczenia, a zwłaszcza konieczność spędzenia wielu dni w kwarantannie, to bez wątpienia uciążliwe doświadczenia. Są jednak osoby, dla których ten specyficzny czas stanowi bardzo trudne wyzwanie. Dla seniorów czy osób niepełnosprawnych codzienne czynności, takie jak chociażby zrobienie zakupów, mogą stanowić w obecnych warunkach spory problem. Jedno z miast naszego powiatu, Kalety, postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń do swoich obywateli.

- W celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 burmistrz miasta informuje, iż zostaje ponownie uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet - informują samorządowe władze.

Osoby starsze oraz niepełnosprawne, pozbawione opieki lub możliwości wsparcia ze strony rodziny, mogą się zgłosić do Urzędu Miasta i poprosić o pomoc w zrobieniu oraz transporcie zakupów do domu. Wystarczy przekazać wysłanej przez placówkę osobie listę potrzebnych produktów, torbę oraz gotówkę potrzebną do zrealizowania płatności w sklepie. W trosce o zdrowie klienta, cała procedura odbędzie w sposób bezkontaktowy. Zgłoszenia do programu pomocowego należy dokonać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 343 527 643 lub 343 527 634, a w nagłych przypadkach: 608 026 227.

- Ponadto informujemy, iż jest możliwość zrobienia zakupów z dostawą bezpośrednio do domu w sklepie Pana Jacka Olka "Delikatesy" - dodają urzędnicy.

Przedsiębiorstwo to znajdziemy w Kaletach przy ul. 1 Maja 5G. Zamówień można dokonywać przez telefon. Numer kontaktowy: 343 578 593.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Koronawirus pomoc seniorzy

Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może...

Glogowski na kwarantannie

Tomasz Głogowski na kwarantannie: wszyscy w...

Koronawirus swierklaniec

Koronawirus w Świerklańcu. Urząd Gminy...

Vv

Koronawirus w Brynku. Zarażony jest jednym z...

Kalety. Zalew Zielona

Kalety "Marką Śląska" 2021

Wosp kupi lozka dla tg

Skąd wziąć nowe łóżka dla pacjentów z...

11

Wyłudzili od seniorki kiladziesiąt tysięcy...